Erzurumspor'da 11 kişi koronavirüse yakalandı

Arşiv
Arşiv

BB Erzurumspor’da 4’ü futbolcu olmak üzere toplam 11 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkması üzerine futbolcular ligleri oynatma kararı alan TFF’ye sosyal medya hesaplarından sitem etti.

TFF 1. Lig ekiplerinden BB Erzurumspor yapılan ikinci Covid-19 testi sonucu 4 futbolcu, bir teknik heyet, bir A takım personeli, 5 kulüp çalışanının test sonucu pozitif çıktı. 11 kişi Erzurum'daki pandemi hastanelerinde karantinaya alınırken 12 kişi de tedbir amaçlı hastaneye sevk edildi.

Futbolcular TFF'ye sitem etti

4'ü futbolcu olmak üzere toplam 11 kişinin karantinaya alınması üzerine futbolcular ligleri oynatma kararı alan TFF'ye sitem etti. Futbolcular sosyal medya hesaplarından yaptıkları paylaşımlarında durumun sorumlusunun TFF olduğunu ifade ettiler.

Hasan Ayaroğlu, Murat Uçar, Ömer Şişmanoğlu ve Yusuf Acer yaptıkları paylaşımlara "Bu psikolojiyle nasıl futbol oynanacak"notunu düştüler. Erzurumspor teknik heyetinde bulunan Dünyacan Çiçekverdi ise hastane içerisinde futbolcu İbrahim Akdağ ile çektiği videoda durumlarının iyi olduğunu ve karantinaya alındıklarını belirtti.

  • TFF'nin yaptığı açıklamaya göre, 1. Lig'de müsabakalar 19 Haziran tarihinde başlayacak.

Erzurumspor kulüp tesislerinin 14 gün süreyle kapatıldığı öğrenildi.