'Eto'o gitmek istiyor'

Eto'o Antalya'dan ayrılmak istiyor
Eto'o Antalya'dan ayrılmak istiyor

Dünya yıldızı Samuel Eto’o ile ilgili menajeri Wilfried De Happi çok ciddi iddialarda ortaya attı.

Antalyaspor’un yönetiminin Eto’o’ya karşı sergilediğini tutumun, yıldız oyuncuyu rahatsız ettiğini ve bu nedenle takımdan ayrılmak istediğini iddia eden Wilfried De Happi, geçen sezon transfer sürecinin son gününde Eto’o’nun takımdan ayrılması için süperstara para teklif edildiğini ileri sürdü. Bu olaydan sonra Kamerunlu yıldızın moralinin aşırı bozulduğunu ama buna rağmen Eto'o'nun geçen sezon çok iyi performans gösterdiğini ifade etti.

En ilgisiz kulüp Antalyaspor

Yıldız oyuncunun sözleşmesinin son yılında olduğunu ve her oyuncunun sözleşme bitimlerinde kafasını rahatlatmak istediğini belirten Happi, “Eto’o’nun yaşındaki ve kontratının son yılındaki her oyuncu, geleceğini garanti altına almak ister. Hiçbir şekilde kafasında şüphe kalmamasını ister. Birçok kulüpten teklifler alıyoruz ve bu teklifler arasında Antalyaspor en düşük teklife sahip olan kulüp" derken yıldız oyuncunun Antalya'daki ilk senesinde Çin'den 14 milyon avroluk teklif aldığını ama taraftar desteği yüzünden bu teklifi reddettiğini öner sürdü.

“Antalyaspor'un teklifi Eto'o'nun verdiği katkıyla örtüşmüyor"

Eto’o’nun Antalyaspor’da şampiyonluk yaşamak ve bu büyük projenin parçası olmak istediği için geldiğini belirten menajer, “Eto’o, Antalyaspor’da geçirdiği iki sene içerisinde 38 gol artı 11 asiste katkı sağlayarak ciddi bir performans katkısında bulunmuştur. Ancak şaşırtıcıdır ki; gelen teklifler arasında Antalyaspor’un teklifi en ilgisiz teklif oldu. Sonuç olarak Antalyaspor’un teklifi Eto’o’nun Antalyaspor’a verdiği katkıyla örtüşmüyor. Antalyaspor için yaptığı her şeyden sonra, gösterdiği o büyük performanstan sonra Antalyaspor’un yaptığı teklif yetersiz kalıyor. Eto’o yaşı itibariyle son mücadelesini son macerasını yaşamak istiyor” diyerek hayal kırıklığı yaşadıklarını ima etti.

“Yönetim transferin son günü Eto’o gitsin diye para teklif etti”

Eto’o’nun geçen sene Çin’den teklif almasına rağmen takımda kaldığını ifade eden Menajer De Happi, yönetimin Eto’o’ya inanmadığını ve geçen sene sezon başında sıkıntılar yaşandığını dile getirdi.

Wilfried De Happi, “Yönetim Eto’o’ya inanmadı. Eto’o bunu duyduktan sonra kulüpten ayrılabileceğini, istenmiyorsa başka bir kulübe gidebileceğini söyledi. Ancak transferin son gününe kadar, Eto’o’nun gitmesini istemediklerini söylediler ve gitmesine izin vermediler. Transferin son günü Eto’o’ya takımdan gitmesi için para teklif edildi. Hatta gideceği sonraki kulübünden alacağı ücretle şu anki maaşı arasında fark olursa farkı da Antalyaspor yönetimi karşılayacağını söyledi. Aradaki fark yüksek olunca karşılamayı reddettiler. Eto’o da bu fark karşılanmazsa gitmeyeceğini söyledi. Maaş farkının hepsi karşılanmayınca da Eto’o Antalyaspor’da kaldı” dedi.

“Eto’o takımdan kesin olarak ayrılacak”

Eto’o’nun takımdan kesin olarak ayrılacağını dile getiren De Happi, konuşmasını şöyle tamamladı: “Bizim için gayet net, Antalyaspor başkanına da söyledik. Ortada bir boşanma var. İyi ya da kötü bir boşanma artık var. Biz gitmek istiyoruz. Eto’o artık mutsuz ve kafası dolu. Bu saatten sonra iki yol var, ya oyuncunun gitmesine izin verip tekrar mutlu olmasını sağlamak ya da şartları Eto’o’nun mutlu olacağı duruma getirmek. Eto’o’nun önceliği Antalyaspor ama Antalyaspor olmazsa da Türkiye’de kalmak istiyor. Çünkü kendisi Türkiye’de çok mutlu” diyerek birçok hadiseyi açıklığa kavuşturdu.