Eto'o'nun transferde ilk tercihi belli oldu

Samuel Eto'o
Samuel Eto'o

Samuel Eto'o'nun menajeri Wilfried Happi, transfer hakkında açıklamalarda bulunurken, Beşiktaş'a mesaj gönderdi.

Antalyaspor'da forma giyen dünyaca ünlü golcü Samuel Eto'o'nun menajerinden Beşiktaş açıklaması geldi.

Fanatik'e özel bir röportaj veren menajer Wilfried Happi, Eto'o'nun geleceği hakkında önemli ifadeler kullandı. İşte Wilfried Happi'nin açıklamalarından satır başları:

ETO'O'NUN FAVORİ TAKIMI BEŞİKTAŞ

"Beşiktaş, transfer konusunda Samuel Eto'o için hep favori takım olmuştur. Beşiktaş'ın geçen sezon onu transfer etmeye yaklaşması beni mutlu etmişti. Ben Antalya'daki o olay öncesinde ailemle birlikte tatildeydim. Beşiktaş ve Antalyaspor Eto'o için görüşmeye başlayınca Türkiye’ye döndüm. Eğer Eto'o, Beşiktaş'ta oynamak istemeseydi ben Türkiye'ye gelmezdim. Geçen yıl yaşanan olay sırasında o, Antalyaspor'un futbolcusuydu. Bir profesyonel için ne kadar büyük olduğunuz önemli değil. Kimin çalışanı olduğunuz önemli. O dönem Antalyaspor Başkanı, Samuel'in takımda kalmasını istedi. O da tabii ki kabul etti."

BEŞİKTAŞ TARAFTARLARI ETO'O'NUN HER ZAMAN KALBİNDE

"Belki o organizasyonu yapanlar Beşiktaş'ı kızdırmak istedi ama Samuel'in böyle bir planı yoktu. Eto'o yanlış bir şey yapmadı. O, özellikle bana Beşiktaş taraftarının sevgisinden dolayı mutlu olduğunu söyledi. O, daha önce Barcelona'da oynarken bir ırkçılığa maruz kaldığı zaman Beşiktaş taraftarları onun için destek mesajı yayınlamıştı. Beşiktaş taraftarı, bundan dolayı her zaman Samuel'in kalbinde. Eğer Beşiktaş ve Samuel'in yolları kesişirse taraftarların sevgisine karşılık vermek için gollerini atacaktır."

ETO'O'NUN TERCİHİ TÜRKİYE'DE KALMAK

"Samuel'in durumu öncekine göre daha farklı. Antalyaspor'la 6 aylık kontratı var ve sezon sonu için yeni takımlarla transfer görüşmesi yapmaya açık. Güney Amerika, Avrupa ve Asya'dan birkaç takımdan teklif aldık. Görüşme halindeyim. Ama onun ilk tercihi Türkiye'de kalmak. Bu yüzden bir İstanbul takımı ona kontrat önerirse tabii ki bunu düşünürüz. Galatasaray bu yıl başarılı işlere imza atıyor. Diğer İstanbul takımları da çok başarılı. Geleceğiyle ilgili olarak kararını verme zamanı geldi."