Everton taraftarları ayaklandı: Cenk Tosun'u oynatın

Cenk Tosun
Cenk Tosun

Everton taraftarları, transfer olduğu günden bu yana yedek kulübesinde oturan Cenk Tosun'un oynatılması için sosyal medya üzerinden kampanya başlattı.

Devre arasında 27 milyon avro bonservis bedeliyle İngiltere'nin Everton takımına transfer olan Cenk Tosun'un yeni takımında maçlara yedek kulübesinde başlaması Everton taraftarlarını oldukça öfkelendirdi.

Cenk Tosun konusunda Twitter üzerinden olumlu görüşlerini dile getiren taraftarlar, yaptıkları paylaşımlarla teknik direktör Sam Allardyce'a çağrıda bulundu ve Cenk Tosun'un oynatılmasını istedi.

HOCAYLA DALGA GEÇTİ

Craig Matthews isimli taraftar Twitter üzerinden, Sam Allardyce ile de dalga geçen şu mesajı paylaştı: "İlk maçında Cenk Tosun'dan epey etkilendim. Ancak kendisi şimdi oynatılmıyor. Gülünç bir durum… Kendisi sahada bir şeyleri başarmaya çalışıyor. Sam bu tip şeylerden hoşlanmadığı için oynatmıyor olabilir".

SAVUNMACI FORVET İSTİYOR

Ivan (@ivangsk) isimli kullanıcı da ironik bir dil kullanıp Everton teknik direktörüne iğneleyici bir tavır takındığı tweetinde şu ifadelere yer verdi: "Cenk Tosun, Sam Allardyce'ın tipi değil! Kendisi güçlü, uzun boylu ve sıfır tekniğe sahip olan, yeri geldiğinde takımdaki 10. savunmacı gibi davranan forvetleri seviyor".

BÖYLE OYUNCULARA İHTİYACIMIZ VAR

Ben (@BT_1878) hesabında da oyuncudan övgüyle söz edildi. Futbolcunun yedek kalmasından bir erdem çıkaran Everton taraftarı, "Cenk Tosun yedek kulübesine konuldu. Ancak bundan çok fazla etkilenmedi. Kendisi de biraz zamana ihtiyacı olduğunu biliyor. İşte bizim böyle oyunculara ihtiyacımız var. Oyundan alındığında öfke nöbetleri geçiren tiplere değil" diye yazdı.