Fatih Altaylı, Özbek'ten özür diledi: Allah beni kahretsin

Fatih Altaylı, Özbek'ten özür diledi: Allah beni kahretsin
Fatih Altaylı, Özbek'ten özür diledi: Allah beni kahretsin

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek hakkında sert ifadeler kullanan Fatih Altaylı özür diledi.

Galatasaray’ın Aralık Ayı Olağan Divan Toplantısı’nda Başkan Dursun Özbek, Fatih Altaylı’nın bir televizyon kanalında sarf ettiği sözleri yayınlattı. Divan Kurulu üyeleri görüntüye izledikten sonra Fatih Altaylı kürsüye çıktı ve özür diledi.

“Reyting derdinde değilim”

Birçok Galatasaray başkanı tanıdığını belirten Altaylı, “Çocukluğum, hayatım burada geçti. Başkan atılmam için disipline vermiş. Yönetim kuruluna saygım sonsuz. Belki de son konuşmam. Başkanın beni hedef göstermesi açıktı. Galatasaray dendiği zaman bende şafak atıyor. Reyting derdinde olsaydım, Galatasaraylı olmazdım. Söylediklerimde haddimi aştıysam bütün Galatasaray camiasından çok özür diliyorum. Kötü yönetildiğini anladığım anda bende şafak atıyor. Başkanlık makamından ayrıca en derin özrü diliyorum. Bu özürleri diliyor olmam eleştiri hakkımı almaz. Faruk Süren’e demediğimi bırakmadım. Arardı, konuşurduk. Özhan ağabey için neler yazdım. Gelir, 10 saat Galatasaray anlatır, giderdi. Beni çağırır, ben giderdim. Başkan, ‘Galatasaray’a ne oldu’ diye soruyor. Bu duruma geldiysek benim dandik televizyonda söylediklerim mi önemlidir, yoksa başkan ve yönetim kurulunun söyledikleri mi önemlidir? ‘Bize destek olmuyor’ diyorlar. Hukuki, siyasi ortamlarda destek verdim. Bunları söylemek olmaz. Ben Galatasaray’dan af diliyorum. Galatasaray kötü yönetiliyor” diye konuştu.

“Allah beni kahretsin”

Altaylı son olarak ise, “Başkanlık makamını küçük düşürücü bir adım attıysam Allah beni kahretsin. Ama kulüpten atabilirsiniz, ben buradan giderim ama burası benden gitmez. Onu da bileseniz” şeklinde konuştu.

“Her zaman arayabilir”

Dursun Özbek, Altaylı'nın açıklamalarının ardından yeniden kürsüye çıktı. (Fotoğraf: İHA)
Dursun Özbek, Altaylı'nın açıklamalarının ardından yeniden kürsüye çıktı. (Fotoğraf: İHA)

Divan kurulunda Fatih Altaylı’nın konuşmasının ardından tekrar kürsüye çıkan Başkan Dursun Özbek, “Galatasaray’a hizmet etmiş bir üyenin bu şekilde karşısındayım. Böyle yapmamamız lazım. Yalnız bir husus var. Fatih kardeşim çok değerli bir gazeteci ve bir Galatasaraylı. Ben de 43 senedir ticaretin içindeyim. Divan ve genel kurullarında Florya ve Riva’da yaptıklarımızı anlattım. Benim söylediklerimi anlamamış gibi yorum yapılması hoş değil. Emlak Konut ile proje geliştirme işi yapıyoruz. Burada esas ihale sonunda elde edilen kar yüzde 80 Galatasaray’ın olacak. Daha Riva ve Florya’dan hak ettiğimiz parayı almadık. Daha fazla detaylı istiyorsa her zaman arayabilir” diye konuştu.

“Keşke söylemeseydi”

Kendisini eleştiren kimseyle bir sıkıntısı olmadığını vurgulayan Özbek, ”Başkanlık makamı eleştirilmek içindir. Bu söylenenler eleştiri mi? Fatih sen Galatasaray aşığısın biliyorum. Aşık olarak, Galatasaray başkanlığını yerden yere vurursan yarın ne yapacağız? Devran döner, ben gider, sen gelirsin. Hep Galatasaray başkanı böyle mi anılacak. Genel kurul bu işin sahibi. Genel kurul bizim başımızın tacı. Özür dilemesi onun kalitesini, efendiliğini gösteriyor. Ben de özrü için teşekkür ederim. Keşke sevgili kardeşim bunları söylemeseydi. Keşke biz de bu kadar şeyi yaşamasaydık. Fatih’in ağabeyiyim. Gerekli saygıyı gösterir. Ben hakkımı helal ediyorum. Ben Galatasaray’ı seven kişilere karşı durmam” şeklinde konuştu.