Fatih Terim derbiye çıkabilir!

​Fatih Terim derbiye çıkabilir!
​Fatih Terim derbiye çıkabilir!

Ligde alınan kötü sonuçların ardından Galatasaray'da gözler teknik direktör Igor Tudor'a çevrildi. Alanyaspor maçında da olası bir kötü sonucun ardından Cim-Bom'un Fatih Terim'le el sıkışacağı ileri sürüldü.

Sezona bomba gibi başlayan ancak son haftalarda oynadığı futbolla eleştiri oklarının hedefi olan Galatasaray'da teknik adam değişikliği gündeme geldi. Sarı-kırmızılı kulislerde takımın yeniden Fatih Terim'e emanet edilmesi gerektiği konuşuluyor. Son gelen iddia ise Galatasaraylı taraftarları heyecanlandırdı.

Akşam'ın haberine göre; Futbolcular huzursuz ve taraftarın inancı da her geçen gün düşüyor. Yönetim ise B Planı’nı hazırladı. Bir süredir gündemde olan Fatih Terim’le temasların son sürat devam ettiği öğrenildi. Kilit karşılaşma ise cumartesi günkü Alanyaspor sınavı olacak.

Igor’un tazminatı 400 bin euro

Galatasaray'da Fatih Terim ismi yüksek sesle konuşulmaya başladı.
Galatasaray'da Fatih Terim ismi yüksek sesle konuşulmaya başladı.

Cumartesi günü TT Stadı’nda oynanacak zorlu mücadelede puan kaybedilirse, Tudor’un görevine son verileceği öğrenildi. Hırvat hocanın 400 bin euro gibi bir tazminatı bulunuyor. Bu rakam ödendikten sonra Fatih Terim’in vakit kaybedilmeden takımın başına geçmesi bekleniyor. Tecrübeli hoca daha önce yaptığı açıklamada, “G.Saray’ın bana ne zaman ihtiyacı olursa ve ne zaman çağırırsa göreve hazırım” demişti. Bu sözler, Alanya sonrasında gerçeğe dönüşebilir. Fatih Terim ipleri eline alabilir.

Kampanya başlattılar

İmparator, Florya’da idmana çıkarsa Beşiktaş deplasmanında da takımı o yönetecek. Son yıllara bakıldığında özellikle derbiler öncesinde böyle büyük bir değişime pek rastlanmadığı görülüyor. Ancak kızışan yarışta geriye düşmek istemeyen Sarı-Kırmızılı yönetimin bu radikal kararı alması sürpriz olarak kabul edilmeyecek. Sosyal medyadaki taraftar hesaplarında da Fatih Terim ismine büyük bir destek var. G.Saray’a gönül verenler onun dönmesi için çok sayıda kampanya başlattı.