Fatih Terim'den maç sonu ilginç açıklama: Paramız yok

Fatih Terim
Fatih Terim

Atiker Konyaspor maçının ardından açıklamalarda bulunan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim; "transfer süreci sona erdi. Paramız yok, zamanımız yok, emeğimiz çok." şeklinde ilginç ifadeler kullandı.

Ziraat Türkiye Kupası Çeyrek Final ilk maçında Atiker Konyaspor ile Galatasaray Konya'da karşı karşıya geldi.

Gol düellosu şeklinde geçen ve büyük bir heyecana sahne olan maç 2-2'lik eşitlikle sona erdi. Atiker Konyaspor'un golleri Linnes (k.k) ve yeni transfer Jahovic'ten gelirken, Galatasaray'ın golleriyse Sinan Gümüş ve Serdar Aziz'den geldi.

Maç sonu yayıncı kuruluşa açıklamalarda bulunan Fatih Terim, geride kalan transfer dönemi hakkında ilginç ifadeler kullanırken, tedavisi için Portekiz'e giden Fernando'nun durumu hakkında da kısa bir açıklama yaptı. İşte Fatih Terim'in o açıklamaları:

  • "Transfer süreci sona erdi. Paramız yok, zamanımız yok, emeğimiz çok. Bir transfer süreci yaşadık. İhtiyacımız var mıydı? Evet, ama işin transfer bölümü bitti. Bundan sonra çıkacak 11'lerin herkes tarafından desteklenmesi gerekiyor. Bu kadroyla sonuna kadar götüreceğiz."
  • "Fernando'nun konusuna açıklık getireyim. Üzerinde bir baskı hissediyor. Sadece o sakat. O da bu baskıyı azaltmak için önceden tanıdığı Portekiz'deki doktoruna gitmekistedi. Bizle her gün diyaloğu sürüyor. Transfer döneminde her gün yeni isimlerin bahsi vardı, şimdi Fernando'nun ne zaman döneceğiyle ilgili var.”
  • "Kupaya da biz lig gibi bakıyoruz. Açıkçası oyundan memnunum. Kupanın en güzel maçlarından biri oldu. Kaybedebilirdik, kazanabilirdik ama benim görmek istediğim, bazı oyuncuları dinlendirelim hem de hiç oynamamış birçok oyuncumuza da formamızı teslim edebilmek. Onlar da şanslarını kullanmak zorundalar. 3'ü atsak daha rahat dönebilirdik. Ama uzun süre oynamamış bazı oyuncularımızdan aldığımız performans da iyiydi. İstanbul'da da kazanmak için oynayacağız."
  • "Hakan Balta'yı sol bek olarak görmemek lazım. 2 sol bekimiz oldu. Bugün onu oynatmamızın sebebi, geriye dönüşü olsun, ihtiyacımız olursa ondan faydalanalım. Yoksa Nagatomo ile Lato iki sol bekimiz gibi görünüyor. Zaman zaman Hakan Balta'yı stoper olarak kullanabiliriz ama sol bek olarak değil."