Fenerbahçe 11 milyonluk fırsatı tepti

Fenerbahçe Souza West Bromwich Albion Transfer
Fenerbahçe Souza West Bromwich Albion Transfer

Hafta sonu West Bromwich Albion'dan Souza için gelen 11 milyon avroluk teklif reddedildi. Transferin gerçekleşmesinin önündeki engelse ödeme planıydı.

Fenerbahçe'nin İngiltere Premier Lig ekiplerinden West Bromwich Albion'ınJosef de Souza için yaptığı 11 milyon avroluk teklifi reddettiği belirtiliyor. Olumsuz yanıtın nedeninin 'ödeme planı' olduğu ifade ediliyor.

Sarı-lacivertli yönetimin, West Bromwich Albion'ın yaptığı 4 milyonu peşin, kalanı 2 yıl vadeli 11 milyon avroluk öneriyi ilk etapta geri çevirdiği kaydediliyor.

Fenerbahçe'nin teklifle ilgili fikrinin, önerilen miktarın tamamının peşin ödenmesi ya da vadenin kısalması halinde bu transferin gerçekleşmesi mümkün gözüküyor.

Souza da Premier League'de oynamak istiyor

Bu arada Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Josef De Souza'nın transferiyle ilgili Gençlerbirliği maçının ardından açıklamalarda bulundu.

Kocaman, "Şu an net bir bilgi veremem çünkü net bilgim yok. Maçtan çıktık, henüz kimse bana bir bilgi vermedi. Ben de bekleyip göreceğim. Kendisi de teklife olumlu görüş belirtti. Şartlar oluşursa, Fenerbahçe'nin ve oyuncunun menfaatleri bir araya gelirse buna karşı çıkmanın bir anlamı yok" şeklinde konuşarak uygun şartların oluşması halinde transferin önünü tıkamayacağını ifade etti.