Fenerbahçe forması giyseydi başı milyonlarla beladaydı!

Emre Akbaba
Emre Akbaba

Galatasaray ile Emre Akbaba arasında bir ay öncesinden protokol yapıldığı belirtildi. İmzalanan protokole göre, transferden vazgeçilmesi durumunda sarı kırmızılılar tazminat hakkı elde edecekti.

Galatasaray ile Fenerbahçe'yi karşı karşıya getiren Emre Akbaba'nın transferiyle ilgili dikkat çeken bir detay ortaya çıktı.

Sabah'ta yer alan habere göre Galatasaray, milli futbolcuya bir ay öncesinden protokol imzalattı. Sarı kırmızılı yönetimin prensip anlaşmasına vardığı Emre ile imzaladığı protokolde, transferden vazgeçilmesi durumunda ağır tazminat maddelerinin yer aldığı belirtildi.

Alanyaspor ile yaptığı görüşmede 3 milyon avro artı takas teklif eden Galatasaray, turuncu yeşillilerin 5 milyon avroluk talebinde indirime gitmesini beklerken; Emre Akbaba'nın sarı kırmızılı formayı giymek istemesini de koz olarak kullanıldı.

Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile son bir kez daha masaya oturan Abdürrahim Albayrak, teklifini yineleyecek ve ödeme planı konusunda kolaylık istedi.

Emre Akbaba transferi için son anda devreye giren Fenerbahçe ise Alanyaspor'a 4 milyon avroluk teklif sundu. Galatasaray'dan 1 milyon avro daha fazla teklif yapan Fenerbahçe'nin teklifini kabul eden Alanyaspor, transfer için Emre Akbaba'yı ikna etmeye çalıştı.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

📸 Emre Akbaba, Galatasaray'da ilk antrenmanına çıktı.

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()