20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Fenerbahçe’den Beşiktaş’a sert yanıt: Yaptıran şerefsizdir, istifa ederiz!

Şekip Mosturoğlu açtı ağzını yumdu gözünü
Şekip Mosturoğlu açtı ağzını yumdu gözünü

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, geçen hafta olaylı geçen derbi hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş'tan yapılan açıklamalara cevap veren Mosturoğlu, Fenerbahçeli çocuklara 8 işareti yaptırıldığına dair iddialara "Seremonideki çocuklara talimat verdiğimiz söylendi. İçimizden herhangi biri bu çocuklara bir kelime söylemişse topyekün istifa ederiz" sözleriyle sert karşılık verdi.

Fenerbahçe Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu, yeni transferler için düzenlenen imza töreninin ardından önemli açıklamalarda bulundu. Beşiktaş ile oynanan derbi ile ilgili konuşan Mosturoğlu, her zaman futbolun kendi dinamikleri içinde ilerlemesini istediklerini belirterek, “Hak edilmiş bir galibiyet. Bileğimizin hakkı ile galip geldik. Fikret Orman’ın açıklamalarının bazılarında sorun olduğunu düşünüyorum. Efendi kelimesin Türk Dil Kurumu’nda karşılığı isim ve sıfat olarak değişik. Sıfat olarak görgülü, nazik anlamında yazıyor. Fikret Orman sıfat olarak kullanıyor ise, onun kendisinin kullanmasına gerek yok, kamuoyu takdirindedir. İsim olarak kullanıyorsa buyruğu yürüyen, sözü geçen kimse. Biz var olduğumuz sürece Fenerbahçe, buna müsaade etmez" diyerek derbide yükselen tansiyonun hala düşmediğini gösterdi ve Fikret Orman'a sert bir şekilde yanıt verdi.

Şekip Mosturoğlu, yeni transferler için düzenlenen imza töreninde Beşiktaş'ı hedef aldı.
Şekip Mosturoğlu, yeni transferler için düzenlenen imza töreninde Beşiktaş'ı hedef aldı.

“Savaşarak kazandık”

Beşiktaş maçını futbolcularının alın teriyle, savaşarak kazandığını vurgulayan Mosturoğlu, “Taraftarımızın da 90 dakika bitmeyen desteği ile kazandık. Bu tartışmaların haklı galibiyete ve onların emeklerini ortan kaldıracak hareketlere müsaade etmeyeceğiz sözleriyle alınan galibiyetin haklı bir mücadele ile elde edildiğinin altını çizdi.

Derbide Fenerbahçe ilk golünü penaltıdan Giuliano ile buldu.
Derbide Fenerbahçe ilk golünü penaltıdan Giuliano ile buldu.


“Fikret Bey boşuna çabalıyor”

Fikret Orman’ın maç için söylediği şeylerden sadece 77. dakikadaki pozisyon olduğunu ifade eden Asbaşkan Mosturoğlu, “Benim gördüğüm Cenk Tosun’un bayrak kalktıktan sonraki hareketleri, Babel’in hareketleri durduğu bir pozisyon gözüküyor. Duran bir pozisyonda atılmış bir gol, atılmış gol eğer hakem hatası ise, Sayın Orman başka maç izlemiş demektir. Bir tek bu hatadan dolayı haklı galibiyeti sonucunu ortadan kaldırmaya çalışıyorsa, Fikret bey boşuna çabalıyordeğerlendirmesinde bulundu.

İlginizi çekebilirFenerbahçe'den '77 cm ofsayt değil' açıklaması!

Fikret Orman, Leipzig maçı sonrası düzenlenen bir basın toplantısında derbi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.
Fikret Orman, Leipzig maçı sonrası düzenlenen bir basın toplantısında derbi hakkında önemli açıklamalarda bulunmuştu.


“Orman’ın, rakibin de yenebileceğini düşünmesi gerekiyor”

Mosturoğlu,"Beşiktaş’ın Kadıköy’deki her mağlubiyetten sonra Fikret Orman’ın açıklamaları, Dünya Kupası üçüncüsü olan takımın hocasının her Fenerbahçe maçında sahada yaptıkları, yaşattıkları ortada. Ben bunları anlamlandıramıyorum. 65 yaşında biri. Olgunluğu geçmiş, yaşlı noktasında. O grubun futbolun iyi şeylerini göstermeye çalıştığını düşünmüyorum. Sayın Fikret Orman, her zaman ‘Ahlaklı, üst düzey futbolcular, aile ortamı var olduğunu söylüyor. Diğer kulüplerde oynayan futbolcular da çok ahlaklı. Orman’ın, rakibin de yenebileceğini düşünmesi gerekiyor diye konuştu.

“Caner burada da güzel günler yaşadı”

Mahmut Uslu’nun Beşiktaş maçından sonra yaptığı açıklamasına ilişkin ‘Bugün olsa istemez’ diyen Mosturoğlu, “Bu konudaki duygularını biliyorum. Bu kulüp, futbolcularının hem iyi hem kötü gününde olduğunda Fenerbahçe de futbolcusunun yanındadır. Zaman zaman eleştirilmiştir. Kulübün gereğidir.

Caner Erkin, derbide Beşiktaş taraftarının olduğu tribüne doğru koşarak geldikten sonra diz çökmüştü.

Bu camiadan ayrılan bir futbolcunun diğer camiaya hoş gözükmek için konuşmaları yapmaması lazım. Tarihte büyük kulüpler arası çok futbolcu transfer olmuştu. Hiçbiri yakın dönemde olan davranışlar içinde olmamıştır. Mahmut Abi’nin seçtiği kelimeler yanlış olabilir. Duyguları budur. Bütün kulüplerde aile ortamı vardır. Bu rencide edici. Caner, taraftarlarına maçtan önce saygı göstergesi yaptı.Yapabilir ama yeri burası değil. Caner burada da güzel günler yaşadı. Buraya da saygı göstermesi lazım sözleriyle her iki tarafında yanlışlarının olduğunu belirtti.

İlginizi çekebilirEljif Elmas idolünü açıkladı


“Samimiyse gelsin Türkiye Futbol Federasyonu’nu değiştirelim”

Geçen senelerde kendi aleyhlerine yapılan hatalarda, ‘Hakemdir hata yapabilir’ açıklamalarının yapıldığını hatırlatan Mosturoğlu, “Fenerbahçe önce kötü futbolu düzeltsin diyorlardı. Geçen sene bu daha da ileriye gitti. TFF’den bunu duyduk. Sezon sonu baktığımızda bütün takımlara yapılan hatalar eşittir. Bir kulübün lehine veya aleyhine sistematik yapan hakemin, hakemlik camiasında yeri yoktur. Maçtaki hakem dinlendirilecek ise bunun karşısında oluruz. Bunu da boşuna çaba olarak görüyorum. Bu lig yarışında başka takımları görmezden gelmek demek. Ben hem Demirören’in hem de Namoğlu’nun geçen sene yaptığı açıklamalarının devam edeceğini düşünüyorum. Bunun da takipçiyiz. Yıldırım Demirören’in bu düşüncesinden taviz vermeyeceğini düşünüyorum. Fikret Orman bu konuşmasında hakemler, bir önceki konuşmasında TFF hukuk organlarından şikayet etti. Samimiyse gelsin Türkiye Futbol Federasyonu’nu değiştirelimfederasyona karşı bulunan ortak rahatsızlığı bertaraf etmeye davet etti.

“Bu çocuklara bir kelime söylemişse topyekün istifa ederiz”

Fenerbahçe’yi iyi temsil etmeye çalıştıklarını söyleyen Mosturoğlu, “Maçtan önce Beşiktaş yönetimini iyi ağırladık. Sıkıntı var mı diye sorduğumuzda hiçbir sıkıntı olmadığını söylediler. Orman, yöneticilerine küfür edildiğini söyledi. Ben görmedim. Getirsin somut bir şey. Hemen gereğini yaparız. Seremonideki çocuklara talimat verdiğimiz söylendi.

İçimizden herhangi biri bu çocuklara bir kelime söylemişse topyekün istifa ederiz. Yaptıran şerefsiz olur. Herkesin çocuğu var. Biz onları yönlendiremeyiz. Ben kızıma söylemem. Bizimle ilgili iftira. O kısmı düzeltmesi gerekiyor” şeklinde konuşarak bu konu hakkında kasıtlı olarak çarpıtma yapıldığını iddia etti.

İlginizi çekebilirDemirkol: Ben söylemedim Aziz Yıldırım söyledi

İLGİLİ HABERLER