Fenerbahçe'den Diego Costa açıklaması

Diego Costa
Diego Costa

İspanyol forvet Diego Costa'ya 8 milyon avro maaş teklif edildiğine dair çıkan haberlere Fenerbahçe Kulübü'nden açıklama geldi. Yapılan açıklamada kulüp arşivlerinden böyle bir evrakın bulunmadığı belirtildi.

Fenerbahçe Kulübü, geçen sezon başı transferi gündeme gelen İspanyol yıldız Diego Costa'yla ilgili, kulüpten resmi bir yazı çıkmadığını duyurdu.

Basında bugün çıkan ve eski asbaşkan Ali Yıldırım'ın imzasıyla Diego Costa'ya yıllık 8 milyon avro verileceği belirtilen evrağın, sarı lacivertli kulübün resmi kayıtlarında bulunmadığının kaydedildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

Arşiv
Arşiv
  • "Bugün, sosyal medya kaynaklı olarak kamuoyu ile paylaşılan 4 Eylül 2017 tarihli, Fenerbahçe Futbol AŞ antetli bir evrak üzerine açıklama yapma gerekliliği doğmuştur. Futbolcu Diego Costa için 8 milyon avroluk bir maaş teklifine ilişkin olarak paylaşılan ve üzerinde resmi yazışmalarda olması gereken 'giden evrak numarası' bulunmayan bu içerik, Fenerbahçe Futbol AŞ'nin resmi kayıtlarında ve arşivinde yer almamaktadır. Futbolcu transfer süreçlerinde, Fenerbahçe Futbol AŞ arşivlerine kaydolan evraklar, teklifleri değil yalnızca kesinleşmiş ve resmi olarak imzalanmış kayıtları kapsamaktadır.