FIFA'dan Gaziantespor'a ağır ceza

Gaziantepspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta son sırada yer alıyor.
Gaziantepspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta son sırada yer alıyor.

FIFA, Gaziantepspor'a eski kalecisi Zydrunas Karcemarskas'a olan borcundan dolayı -6 puan ve transfer yasağı cezası verildiğini açıkladı.

Gaziantepspor Kulübü, FIFA Disiplin Kurulu tarafından eski kalecisi Karcemarskas'a olan borcundan dolayı -6 puan ve transfer yasağı cezası aldıklarını açıkladı.

Kırmızı-siyahlı ekipten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

  • Gaziantepspor’umuzun Profesyonel Liglerde kalabilmesi için 30’a yakın FIFA dosyası ile mücadelemizden maddi kaynak yaratamama nedeni ile sonuç alamadık. Son olarak eski oyuncularımızdan Zydrunas Karcemarskas ile yaptığımız ön görüşmelerde olumlu yönde beyan bildirmiş ve Gaziantepspor’a yardımcı olacağını söylemiştir. Ancak daha sonra kimler tarafından aranıp oyuncunun fikri değiştirildi ise kulübümüzün efsaneleri arasında yer alan Karcemarskas’ın erteleme ve taksitlendirme talebimizi kabul etmemesi nedeni ile FIFA Disiplin Kurulu tarafından -6 puan ceza ve ayrıca amatör, altyapı dahil transfer yasağının kulübümüze uygulandığını üzülerek belirtmek zorundayız.
  • Ayrıca kulübümüz diğer FIFA Dosyaları için kaynak yaratılmaz, futbolcu ve kulüpler alacak görüşmelerinde erteleme taleplerimizi kabul edilmez ve olumlu sonuç alınamaz ise Amatör Lig’lere düşürülmesi cezası ile karşı karşıya kalacaktır.