FIFA'dan kulüplere ve oyunculara çağrı: Ücretleri azaltın

Arşiv
Arşiv

FIFA Başkanı Gianni Infantino, kulüpleri ve oyuncuları koronavirüs krizi sırasında yaşanan ekonomik olaylardan dolayı ücret azaltma konusunda anlaşmaya çağırdıklarını belirtti.

FIFA Başkanı Gianni Infantino, koronavirüs nedeniyle finansal olarak etkilenen kulüplere maddi destekte bulunacaklarını ve zararların gözden geçirildiğini söyledikten sonra yeni bir öneri daha sunduklarını açıkladı.

FIFA, kulüpleri ve oyuncuları koronavirüs krizi sırasında yaşanan ekonomik olaylardan dolayı ücret azaltma konusunda anlaşmaya çağırıyor. Kulüplerin ve oyuncuların bu çağrıya nasıl cevap vereceği ise merak konusu.

"Önceliğimiz sağlık"

Infantino konuyla ilgili, "Futbol şu anda en önemli şey değil, sağlık ilk sırada geliyor ve bu hastalığı yenene kadar da önceliğimiz bu olacak. Dünya yeni bir zorlukla karşı karşıya. Birlik olmalı ve takım olarak çalışmalıyız. Futbolun bize verebileceği en güzel ders bu: Takım olarak çalışmak." dedi.'

Infantino, koronavirüs nedeniyle finansal olarak etkilenen kulüplere maddi destekte bulunacaklarını açıkladı ve zararların gözden geçirildiğini de söyledi.