Fikret Orman Mevlana'dan esinlenmiş

​Fikret Orman Mevlana'dan esinlenmiş
​Fikret Orman Mevlana'dan esinlenmiş

Beşiktaş’ın sezon başından bu yana dünyaca tanınan sloganı ‘Come to Beşiktaş’, düzenlenen basın toplantısıyla birlikte yeni bir iletişim kampanyasına dönüştü. Başkan Fikret Orman, kampanyanın amacının dünyaya açılmak olduğunu söyledi.

Pepe, Negredo, Lens, Medel ve Vida transferlerinde, transfer komitesinin imzaları attırırken elini güçlendiren ‘Come to Beşiktaş’ akımı, yeni iletişim kampanyasıyla daha da güçlendi. Vodafone Park’ta düzenlenen basın toplantısında hazır bulunan Başkan Fikret Orman, kampanyayla ilgili bilgiler verirken, basın mensuplarının da sorularını yanıtladı. Göreve geldiklerinden itibaren kulüp olarak yapılan projeler ve gerçekleştirilen başarılı işlerden bahseden Başkan Fikret Orman, özellikle Çin pazarına girmenin de globalleşme açısından önemli bir adım olduğunu ifade etti.

“MEVLANA'DAN İLHAM ALDIK"

‘Come to Beşiktaş’ın tamamen taraftarın bulduğu bir kampanya olduğunun altını çizen Fikret Orman, “Bunu dünyada önemli bir proje haline getirdik ve dünyaya yaymaya çalıştık. 1.2 milyar insana ulaştı bu durum. Diğer kulüpler de bu kampanyayı benimsemekte. Transfer videolarımızla da önemli ses getirdiğimizi düşünüyorum. Bu kampanyayı başka bir seviyeye taşımayı düşündük. Bu lansman esas itibariyle yurt dışı bazlı bir kampanyadır. Beşiktaş artık bunu tanıtabilmek için finansman harcayacaktır. Dünyanın konuşacağı bir hal haline getirmeye çalışıyoruz. Bugüne kadar ‘Come to Beşiktaş’ı nasıl yaydıysak, aynı şekilde yaymaya devam etmemiz gerekiyor. Din, dil ve ırk gözetmeksizin bu kampanyayla herkese kollarımızı açtığımızı gösterdik. Bunu yaparken de Mevlana Celaleddin Rumi’nin sözleri bize ışık tuttu. ‘Gel, gel yine gel. Ne olursan ol yine gel. Bizim dergahımız ümitsizlik dergahı değildir, 100 kere de tövbe bozsan yine gel’ diyerek hazırladık bu kampanyayı” ifadelerini kullandı.

Orman’ın sözlerinin ardından kampanya videosu yayınlandı. Reklam filminde Pepe, Quaresma ve Atiba’nın yanı sıra Everton’a transfer olan Cenk Tosun da yer aldı. Bu reklam filminin dünya çapında bütün ülkelerde yayınlanacağını söyleyen Orman, “Şampiyonlar Ligi maçları ve sosyal medyada yayınlamak için büyük bir bütçe ayırdık bu kampanyaya. Türkiye’nin bayrağını taşıyan bu film, ülkemiz için de önemli bir tanıtım olacaktır. Bütün iletişim ekibini tebrik ediyorum. Türkiye’de ayrı bir vizyon açma gayreti içindeyiz. Kişisel çatışmalardan daha fazla, dünya sporuna ve ülkemize hizmet edecek bir çizgide olmaya gayret ediyoruz” açıklamasını yaptı.

“CENK'İN ÇIKARILMASINI İSTEMEDİM"

Şov esaslı değil, fayda esaslı hareket ettiklerini söyleyen Başkan Fikret Orman, “Yapacaklarımızı, yaptıklarımıza bakarak hesaplayabilirsiniz. Önce bu kampanyanın etkisine bakacağız. Etkisinin düşmeye başladığını hissedersek daha da artıracağız. Tahminen 1 milyonun üzerinde bir para harcayacağız. Dünyada futbolla ilgili her ülkede olacak bu kampanya. Global hesapları artık herkes takip ediyor. Buradan da yayın yapacağımız için hemen hemen tüm dünyaya yayın yapacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Beşiktaş’a İran ve Azerbaycan’dan büyük talep olmasının sorulması üzerine konuşan Orman, “İran ve Azerbaycan’a gitmek istiyoruz. Milli takım araları o dönemlerde boş oluyor ama o takımların oyuncuları da milli takımlarda olunca, gitmekte zorlanıyoruz. Bazen politik durumlar da bunu etkiliyor. Niyetimiz sabit. Azerbaycan çok önemsediğimiz bir pazar. Şubat ayı başında ekibim Azerbaycan’a gidecek. Bir mağaza ve toplu maç izlenebilecek bir konseptle birlikte hareket edeceğiz. Akatlar’da bulunan 1903 konseptini dünyaya yaymaya çalışıyoruz. Hem Türkiye, hem de dünya çapında bunu yayacağız. Bunlar doğaçlama” diye konuştu.

Reklam filminde yer alan Cenk Tosun’la ilgili de konuşan Fikret Orman, “Filmde Cenk Tosun var. Önceden çekilmiş bir film. Transfer olsa bile, ailemizin parçasıdır. Everton’da bizi temsil etmeye gitti ama belki kariyerinin bir noktasında ailesine dönmek isteyebilir. Bu nedenle Cenk’in görüntülerinin kaldırılmasını istemedim” ifadelerini kullandı.

“İLK HEDEF BAYERN MÜNİH'İ ELEMEK"

Taraftarların her zaman büyük beklentiler içinde olduğunu sözlerine ekleyen Fikret Orman, “Her şeyi hemen olsun istiyoruz. Bu işler hemen olacak işler değil. 6 sene önceye göre ne noktada olduğumuz ortada. Şampiyonlar Ligi’nde büyük bütçeli takımlar, büyük paralar harcıyorlar. Bizim de doğru stratejiler ve istikrar yakalamamız gerekiyor. İlk hedefimiz Bayern Münih’i elemek. Sonrasına, sonra bakacağız. Büyük hedefler koyarak taraftarlarımızda üzüntü oluşturacak ve ukalalık olabilecek hedefler koymuyoruz. Futbol dışında diğer branşlarımız için de geçerli bu kampanya. Önümüzdeki sezon için basketbol takımımız Çin’de kamp yapabilir” diye konuştu.