Filistin Futbol Federasyonu'ndan Celtic taraftarına teşekkür

Filistin Futbol Federasyonu Sözcüsü Nasrallah, İskoç kulübü Celtic ve taraftarlarının Filistin bayrağı açmasından çok mutlu olduklarını belirtti.

Filistin Futbol Federasyonu Sözcüsü Teysir Nasrallah, İskoç kulübü Celtic ve taraftarlarının İsrail kulübü Hapoel Beer - Sheva ile düzenlenen karşılaşmada Filistin bayrağı açmasından çok mutlu olduklarını belirtti.

AA muhabirine konuşan Nasrallah, "Celtic taraftarı, Filistin bayrağı açarak bu haklı davada yanımızda olduklarını ifade ettiler. Gerçekten çok mutluyuz. " dedi.

Diğer yabancı dostları da uygun gördükleri her vesilede benzer adımlar atmaya ve Filistin bayrağı açmaya çağıran Nasrallah, "Kulubü ve taraftarlarını tebrik ediyoruz. UEFA'nın Celtic'e ceza verme girişimini İsrail'i razı etme çabası olarak değerlendiriyoruz." diye konuştu.

İskoçya'nın köklü futbol kulüplerinden Celtic'in taraftar grubu Green Brigade'in (Yeşil Tugay) öncülüğünde, "www.gofundme.com/matchfinepalestine" sayfasında başlattığı yardım kampanyasında bağışlanan paranın Filistinliler için Tıbbi Yardım (MAP) ile Beytüllahim'deki Aida Mülteci Kampı'na eşit olarak paylaştırılması hedefleniyor.

Söz konusu internet sitesinde şu ana kadar yapılan bağışların yaklaşık 137 bin sterlini bulduğu kaydedildi.

Celtic ile Hapoel Beer-Sheva arasında 17 Ağustos'ta yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off turu ilk maçında, Celtic taraftarları karşılaşma öncesinde ve esnasında Filistin bayrakları açmıştı. UEFA da olayla ilgili disiplin soruşturması açmıştı.