Flaş iddia! Galatasaray satılıyor mu?

​Flaş iddia! Galatasaray satılıyor mu?
​Flaş iddia! Galatasaray satılıyor mu?

AC Milan İcra Kurulu Başkanı Davin Han Li'nin Galatasaray maçını izlemeye gelmesi ilginç bir iddiayı gündeme getirdi. İşte başkan Mustafa Cengiz'in açıklamaları...

AC Milan İcra Kurulu Başkanı Davin Han Li’nin Galatasaray maçını tribünden izlemiş olması kafalarda soru işaretleri oluşturdu. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz konu hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'e konuşan Mustafa Cengiz konu hakkında görüşlerinin son derece net olduğunu belirtti. İşte Cengiz'in açıklamaları:

“Lüzumsuz polemikler”

AC Milan İcra Kurulu Başkanı Davin Han Li Galatasaray-Antalyaspor maçını izledi.
AC Milan İcra Kurulu Başkanı Davin Han Li Galatasaray-Antalyaspor maçını izledi.

“Ben bu konuya geçen hafta katıldığım bir TV programında sorulan bir soru üzerine net bir yanıt verdim. Yabancı sermayeye satılırsa Galatasaray’ı bırakırım. Daha ne diyeyim? Bunun üstü bir açıklamaya gerek var mı? Bu konuda görüşüm kesin ve nettir. Ben Galatasaray Kulübü başkanı olarak bu görevde olduğum müddetçe, bugün de, yarın da buna asla izin vermem. İnsanlar gerçekten enteresan. Bana göre bunun üzerine konuşmaya dahi gerek yok. Kısaca bunlar lüzumsuz polemikler” ifadelerini kullandı.

Bu sözlerin ardından Milan İcra Kurulu Başkanı David Han Li ile ayak üstü hoş geldin ziyaretinde bulunduğunu dile getiren Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “Karşılaşmaya kısa bir süre kala Milan Kulübü başkanı Galatasaray maçını izlemek istediğini bize iletti. Bizde kendisi için bir loca tahsis ettik ve ağırladık. Çok tatlı ve naif bir adam. Misafirimize devre arasında ‘hoş geldin’ demek adına devre arasında ziyarette bulunduk. Ve bu ziyaretin hepsi de ayaküstü, herkesin içinde oldu. Bunlar lüzumsuz polemikler” dedi.

Galatasaray’ın 3-0 önde tamamladığı ilk yarı sonrasında da Milan İcra Kurulu Başkanı David Han Li’ye bu ziyaret esnasında “Artık Galatasaraylı oldun” diye takılan başkan Cengiz’e, Çinli iş adamı “ Galatasaray’ı destekliyorum. Ve kulübünüzün sempatizanıyım” yanıtı aldı.