20.356 Takipçi

Sporun en ‘zıpır’ halini sizlerle buluşturuyoruz! Türkiye ve dünyadan tüm spor dallarına ait gelişmeleri kendimize ait bir dille anlatmaya devam ediyoruz. Sporu takip ederken keyif de alacağınıza eminiz.

Formula 1'de Renault'a diskalifiye cezası

FIA, Renault'u Japonya Grand Prix'sinden diskalifiye etti.
FIA, Renault'u Japonya Grand Prix'sinden diskalifiye etti.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA), iki hafta önce koşulan ve Mercedes'in Fin pilotu Valtteri Bottas'ın kazandığı Japonya Grand Prix'si sonrası yapılan itiraza yönelik kararını verdi. Formula 1 takımlarından Renault, pilotlarının kullandığı fren sistemi nedeniyle Japonya Grand Prix'inden diskalifiye edildi.

Formula 1 takımlarından Renault, pilotlarının kullandığı fren sistemi nedeniyle Japonya Grand Prix’inden diskalifiye edildi.

Renault'un puanı da 77'den 68'e düştü.
Renault'un puanı da 77'den 68'e düştü.

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA), iki hafta önce koşulan ve Mercedes’in Fin pilotu Valtteri Bottas’ın kazandığı Japonya Grand Prix’si sonrası yapılan itiraza yönelik kararını verdi. Renault pilotları Daniel Ricciardo ve Nico Hulkenberg’in otomobillerindeki fren ayarı sisteminin teknik açıdan kurallara aykırı olmasa da pilotun sürüşüne yardımcı olduğuna hükmeden FIA, Renault’u Japonya Grand Prix’sinden diskalifiye etti.

Ricciardo'nun 8, Hulkenberg'in de 1 puanı silindi.
Ricciardo'nun 8, Hulkenberg'in de 1 puanı silindi.

Yarışı 6. sırada bitiren Ricciardo’nun 8, 10. sırada tamamlayan takım arkadaşı Hulkenberg’in de 1 puanı silindi. Bu cezanın ardından markalar klasmanında beşinci sırada yer alan Renault’un puanı da 77’den 68’e düştü.

İLGİLİ HABERLER