Fotoğraftaki bu genç adamı şimdilerde tüm dünya tanıyor

Fotoğraftaki bu genç adamı şimdilerde tüm dünya tanıyor
Fotoğraftaki bu genç adamı şimdilerde tüm dünya tanıyor

Fotoğraftaki zayıf, esmer bu delikanlı şimdi tüm dünyanın en çok konuştuğu futbolculardan biri...

Zaman sular gibi akıp geçiyor... Geçen günler ise yüzlerimizde kimi zaman derin kimi zaman ince çizgiler bırakıyor. Fotoğrafını gördüğünüz bu genç de zaman içinde hem yeteneğini geliştirdi hem de dış görünüşünü. Biraz daha dikkatli bakarsanız; belki de kim olduğunu anlayabilirsiniz.

Tahminleri alalım!

Tahminlerinizi duyar gibiyim... Evet, tam üstüne bastınız. Karşınızdaki genç adam şimdilerde Liverpool'da fırtınalar estiren, dünyaya Müslümanlığı sevdiren Muhammed Salah'ın ta kendisi.

Muhammed Salah kimdir?

130 kilometrelik mesafe

                  
                  Tam adıyla Muhamed Salah Hamid Gali 15 Haziran 1992'de dünyaya geldi. Kahire'nin 130 kilometre kuzeyindeki Nagrig Köyü'nde dünyaya gelen Salah, kısa sürede yeteneğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2006 yılında Arab Contractors SC altyapısında futbola başlayan Salah, 2010'da profesyonel kariyerine adım attı. Ancak küçük Salah'ın işi hiç de kolay değildi. İdmanlara gidip gelebilmek için Mısırlı futbolcu 4.5 saatini yolda harcıyordu. 130 kilometrelik mesafe için 9 araç değiştiren küçük çocuk iyi bir futbolcu olabilmek için hiç yılmadı. Bu süreçte eğitimini askıya aldı. Okul yönetimi de Salah'ın eğitim yerine futbolu tercih etmesine üzüldü ve genç yeteneğin okul saatlerini ona göre düzenledi.
130 kilometrelik mesafe Tam adıyla Muhamed Salah Hamid Gali 15 Haziran 1992'de dünyaya geldi. Kahire'nin 130 kilometre kuzeyindeki Nagrig Köyü'nde dünyaya gelen Salah, kısa sürede yeteneğiyle dikkatleri üzerine çekti. 2006 yılında Arab Contractors SC altyapısında futbola başlayan Salah, 2010'da profesyonel kariyerine adım attı. Ancak küçük Salah'ın işi hiç de kolay değildi. İdmanlara gidip gelebilmek için Mısırlı futbolcu 4.5 saatini yolda harcıyordu. 130 kilometrelik mesafe için 9 araç değiştiren küçük çocuk iyi bir futbolcu olabilmek için hiç yılmadı. Bu süreçte eğitimini askıya aldı. Okul yönetimi de Salah'ın eğitim yerine futbolu tercih etmesine üzüldü ve genç yeteneğin okul saatlerini ona göre düzenledi.
Basel takibe aldı

                  
                  Mısır Milli Takımı'nın genç takımlarında da görev alan Salah, İsviçre ekibi Basel'in dikkatini çekti. Mısır'a gelen Basel'li yetkililer genç futbolcuyu beğendi ve hakkında olumlu rapor yazdı.
Basel takibe aldı Mısır Milli Takımı'nın genç takımlarında da görev alan Salah, İsviçre ekibi Basel'in dikkatini çekti. Mısır'a gelen Basel'li yetkililer genç futbolcuyu beğendi ve hakkında olumlu rapor yazdı.
79 maç 20 gol

                  
                  2012-2014 yılları arasında Basel forması giyen Salah çıktığı 79 maçta 20 gol atıp 17 asist yaptı.
79 maç 20 gol 2012-2014 yılları arasında Basel forması giyen Salah çıktığı 79 maçta 20 gol atıp 17 asist yaptı.
Chelsea'ye imza attı

                  
                  2014 yılında Chelsea Salah'ı 16.5 milyon Euro'ya renklerine bağladı. Mavili forma altında yalnızca 19 maça çıkan Salah sahada 879 dakika kaldı. Bonservisi Chelsea'deyken Salah; Fiorentina ve Roma'da sırasıyla kiralık olarak forma giydi.
Chelsea'ye imza attı 2014 yılında Chelsea Salah'ı 16.5 milyon Euro'ya renklerine bağladı. Mavili forma altında yalnızca 19 maça çıkan Salah sahada 879 dakika kaldı. Bonservisi Chelsea'deyken Salah; Fiorentina ve Roma'da sırasıyla kiralık olarak forma giydi.
Roma'da yıldızı parladı

                  1 Temmuz 2016'da Roma, Salah'ın bonservisini 15 milyon Euro'ya satın aldı. Roma formasıyla 83 maça çıkan Muhammed Salah 34 gol atıp 24 asist yaptı.
Roma'da yıldızı parladı 1 Temmuz 2016'da Roma, Salah'ın bonservisini 15 milyon Euro'ya satın aldı. Roma formasıyla 83 maça çıkan Muhammed Salah 34 gol atıp 24 asist yaptı.
Yepyeni bir sayfa açıldı

                  
                  Takvimler 1 Temmuz 2017'yi gösterdiğinde Salah 42 milyon Euro'ya Liverpool'a transfer oldu.
Yepyeni bir sayfa açıldı Takvimler 1 Temmuz 2017'yi gösterdiğinde Salah 42 milyon Euro'ya Liverpool'a transfer oldu.
Tüm dünyayı kendine hayran bıraktı

                  
                  Bu sezon Liverpool ile 50 maça çıkan Salah 43 kez fileleri havalandırdı.
Tüm dünyayı kendine hayran bıraktı Bu sezon Liverpool ile 50 maça çıkan Salah 43 kez fileleri havalandırdı.
57 maç 33 gol

                  
                  Mısır Milli Takımı formasını 57 maçta giyen 33 gol attı.
57 maç 33 gol Mısır Milli Takımı formasını 57 maçta giyen 33 gol attı.
Herkes O'nu konuşuyor

                  
                  Salah attığı goller ve sergilediği performansla tüm dünyaya ismini duyurmaya başladı. Ülkesi Mısır'da ise Salah'tan söz edilmeyen bir gün bile yok.
Herkes O'nu konuşuyor Salah attığı goller ve sergilediği performansla tüm dünyaya ismini duyurmaya başladı. Ülkesi Mısır'da ise Salah'tan söz edilmeyen bir gün bile yok.
2013 yılında dünya evine girdi

                  
                  Muhammed Salan 2013 yılında yaşamını Magi Salah ile birleştirdi.
2013 yılında dünya evine girdi Muhammed Salan 2013 yılında yaşamını Magi Salah ile birleştirdi.
Küçük kız babasının kopyası

                  
                  Çiftin ‘Mekke’ isimli bir kızları var.
Küçük kız babasının kopyası Çiftin ‘Mekke’ isimli bir kızları var.