Futbolcular, Kocaman'dan rahatsız!

​Futbolcular, Kocaman'dan rahatsız!
​Futbolcular, Kocaman'dan rahatsız!

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın tutumu futbolcuların tepkisini çekti! Peki, takım içindeki huzursuzluğun sebebi ne?

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın Ozan Tufan ve Valbuena'ya tepkili olması takım içinde huzursuzluk oluşturdu. Akşam'ın haberine göre; futbolcular Kocaman'ın tavrından yaka silkiyor. Sezon başında Mehmet Topal, Josef ve Volkan Demirel’i takımdan kesen ve sorun yaşayan Kocaman’ın tutarsız tavırlarını şimdi başka oyunculara yöneltmesi huzursuzluğun temel sebebi. Son kurbanlar Valbuena ve Ozan’ın durumu, bazı oyuncularda ciddi rahatsızlığa neden oldu. Giresun maçının ardından, “Bu hakemlerle şampiyon olamayız” çıkışı da hedeflere olan inancı sarstığı için; başta futbolcular olmak üzere camia tarafından hoş karşılanmadı.

Volkan, Ozan’ı destekledi

Kocaman'ın gözden çıkardığı Ozan Tufan devre arasında kendine kulüp bulamadı.
Kocaman'ın gözden çıkardığı Ozan Tufan devre arasında kendine kulüp bulamadı.

Bilindiği gibi Volkan Demirel, Ozan Tufan’ın kadro dışı kalmasıyla ilgili “Ozan’ın her zaman arkasındayım. Kendisi sevdiğim, inandığım ve güvendiğim bir kardeşimdir. Tekrar dönmesini isterim” diyerek Kocaman’a mesajını vermişti.

Kocaman sezon başında Valbuena'nın transferini çok istemişti.
Kocaman sezon başında Valbuena'nın transferini çok istemişti.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın Giresunspor maçından sonra hakemler hakkında yaptığı sert çıkış destek bulmadı. Kamuoyunda bu açıklamalara temkinli bir yaklaşım var. Çoğunluk bu durumu, ‘Kritik maçlar öncesi hakemleri yanına almak için yapılan bir çıkış’ olarak yorumladı. Kocaman’ın F.Bahçe’de yaptığı çıkışlar ve bunlara yapılan yorumlar şöyle özetlenebilir.