Galatasaray, Emre Mor'a garanti verdi

​Galatasaray, Emre Mor'a garanti verdi
​Galatasaray, Emre Mor'a garanti verdi

Galatasaray, Emre Mor'u renklerine bağlamak için ilk 11 garantisi verdi.

Galatasaray, Celta Vigo'da forma giyen Emre Mor'u renklerine bağlamak için kolları sıvadı. Fanatik'in haberine göre; UEFA’dan gelen, “Sattığın kadar oyuncu al” yaptırımı nedeniyle önceliği bonservisi elinde olan ve kiralanmaya müsait oyunculara veriyor. Bu doğrultuda sezon bittiğinden beri gündemde olan, ancak kulübü Celta Vigo’nun, “Bizimle kalacak” dediği Emre Mor tekrar liste başı oldu.

İlk 11 garantisi

Emre Mor bu sezon La Liga'da 23 maçta görev aldı ve ağları 1 kez sarstı.
Emre Mor bu sezon La Liga'da 23 maçta görev aldı ve ağları 1 kez sarstı.

Galatasaray Yönetimi, İspanyol kulübünün soğuk yaklaşımı nedeniyle, kiralama kontratına satın alma opsiyonu koydurmayacak. Bunun yerine genç yetenek için ilk 11’de oynatma garantisi verilecek. Bu şekilde Celta, sezon sonunda Şampiyonlar Ligi’nde ve Süper Lig’de düzenli olarak forma giymiş, tecrübe kazanmış bir yeteneğe sahip olacak.

İki kez kadro dışı kaldı

Bu sezon psikolojik sorunları sebebiyle iki kez kadro dışı kalan Emre Mor, bu yöntemle bir anlamda rehabilite edilecek. Operasyonun Galatasaray açısından kârı ise kiralama bedeli ve Emre Mor’a ödenecek para dışında bir maliyetin bulunmaması. Bu rakamlar, UEFA’nın yaptırımına göre zarar hanesine yazılmayacak. Sarı-Kırmızılılar da en azından 3 kulvarda birden yarışacağı bu kritik sezonda, kadrosunda önemli bir kanat oyuncusu opsiyonuna sahip olacak. Emre Mor transferi için İspanya çıkarmasının ise önümüzdeki hafta yapılması bekleniyor.