SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Galatasaray maçında tartışmalı penaltı

Selçuk İnan, top ve kaleciyi ayrı köşelere gönderiyor.
Selçuk İnan, top ve kaleciyi ayrı köşelere gönderiyor.

Ziraat Türkiye Kupası'nda Galatasaray ile Boluspor'u karşı karşıya getiren maçta tartışma yaratan bir pozisyon yaşandı. Sarı kırmızılı ekibin ilk yarının sonunda kazandığı penaltı için Deniz Çoban'dan 'böyle kolay penaltı olmaz' yorumu geldi.

İçindekiler

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turu ilk maçında 1. Lig temsilcisi Boluspor ile Süper Lig ekibi Galatasaray karşı karşıya geldi. Bolu Atatürk Stadı’nda oynanan maça sarı kırmızılı ekibin kazandığı penaltı damga vurdu.

Galatasaray, karşılaşmanın ilk yarısının son bölümlerinde Sinan Gümüş’ün ceza sahası içinde yer kalmasının ardından penaltı kazandı. İlk anda beyaz noktayı göstermeyen maçın hakemi Suat Arslanboğa, ilgili pozisyonu VAR’da inceledikten sonra penaltı kararına hükmetti.

  • Kazanılan penaltıda topun başına geçen Selçuk İnan, topu ağlara gönderdi ve takımını 1-0 öne geçirdi.
Yeni Ozak Kabak: Gerrard hayranı Gökay Güney
İlginizi çekebilirYeni Ozak Kabak: Gerrard hayranı Gökay Güney

“VAR EN DOĞRU KARARI ARAMAZ, SKANDAL HATAYI ARAR”

Söz konusu pozisyonun ardından konuyla ilgili açıklamalarda bulunan eski hakem Deniz Çoban, penaltı kararının hatalı olduğunu savundu. Çoban, bahsi geçen pozisyonun VAR incelemesi gerektiren bir pozisyon olmadığını ifade etti.

  • "Bu pozisyon VAR müdahalesi gereken bir pozisyon değil. “VAR en doğru kararı aramaz, skandal hatayı arar!” Böyle kolay penaltı olmaz. Böyle müdahaleler sahada hakemin de dengesini bozar..."