Galatasaray tribünde maket seyircilere yer verecek

Arşiv
Arşiv

Koronavirüs salgını sonrası TFF, Süper Lig'in 12 Haziran'da yeniden başlaması kararını alırken, seyircisiz oynanacak maçlara kulüpler bir çözüm bulmaya çalışıyor. Seyircisiz oynanacak iç saha maçlarında tribünde karton taraftarlara yer verecek olan Galatasaray, kulübün sembol isimlerinin de karton maketlerini Türk Telekom Stadı’na koyacak.

Almanya gibi futbolun daha önce dönüş yaptığı ülkelerde örnekleri görüldüğü gibi Galatasaray da seyircisiz oynanacak iç saha maçlarında tribünde karton taraftarlara yer verecek.

Efsaneler de unutulmadı

Maçlarda boş kalacak olan tribünler için sarı-kırmızılı ekip, 'Sensiz olmaz Galatasaray' kampanyası başlatmıştı. Geçtiğimiz hafta resmi sitesinden yaptığı açıklama ile kombine sahipleri için 123 TL, koltuk sahibi olmayanların ise 149 TL’den katıldığı projede Galatasaray Kulübü efsanelerini de unutmadı.

Hedef 10 bin

Kulüp toplamda 10 bin taraftarı hedeflerken; eski başkanlar, camiada iz bırakan futbolcular, teknik adamlar ve vefat eden tribün liderlerinin karton maketleri de projeye dahil edilecek. Kulübün kurucusu Ali Sami Yen başta olmak üzere, vefat eden eski başkanlar Özhan Canaydın, Ali Tanrıyar, Ali Uras ile Metin Oktay, ‘Baba’ Gündüz Kılıç, Jupp Derwall gibi futbolcu ve teknik direktör olarak kulüp tarihinde iz bırakan isimler tribünlerde olacak.