Galatasaray'da toplu İmza töreni! "Kendi tarihimi yazmaya geldim"

Galatasaray'da toplu İmza töreni!
Galatasaray'da toplu İmza töreni!

Galatasaray 4 yeni transferiyle resmi sözleşme imzalarken basın toplantısında flaş açıklamalar geldi.

Galatasaray'da yeni transferler; Badou Ndiaye, Maicon, Fernando ve Sofiane Feghouli sözleşme imzaladı. Resmi İmzaların atılmasının ardından oyuncular formalarıyla birlikte Dursun Özbek'le birlikte poz verdi.

4 Futbolcu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. açıklamalar şu şekilde:

SOFİANE FEGHOULİ:

"Başkanım bana güvendi, arkamda durdu. Kendisine özel bir teşekkür ediyorum. Dün maçı izledim ve çok mutlu oldum. Savaşçı ruhumu, azmimi ortaya koyarak şampiyonluklar kazanmak istiyorum."

"Sakatlığım iyiye doğru gidiyor. 2 hafta içinde takımla birlikte oynamaya başlayabilirim. Ama burada hocamızın takdiri ve düşüncesi çok önemli. Şükürler olsun ki Galatasaray'dayım ve formayı giymek için sabırsızlanıyorum."

"Türkiye'den teklifler aldım. Bunlardan biri de Fenerbahçe'ydi ama o dönem tercih hakkımı başka bir takımdan yana kullandım. Galatasaray'dan teklif aldığımda ise düşünmeden ve tereddüt etmeden buraya geldim."

"Slaven Bilic ile futbol anlamında bir şey konuşmadım ama ülke ve şehir hakkında bilgiler aldım. Türk halkının sıcakkanlı olduğunu ve beni çabuk kabul edeceklerinden bahsetti.

FERNANDO REGES:

"Guardiola önemli ve futbolu değiştiren bir isim. Her hocanın farklı bir felsefesi var. Guardiola da ve Tudor da iyi futbol oynatmak istiyor. Böyle bir ortak noktaları var. Perimer League ile kıyaslamak ne kadar doğru olur bilmiyorum ama Türkiye'de de kaliteli oyuncuların olduğunu ve hızlı oyuncularınız varsa sonuca ulaşabileceğinizi söyleyebilirim."

"Taraftar beni inanılmaz büyüledi. Daha önce duymuştum ama dün canlı şahidi oldum. Oyuncu için taraftar desteği önemlidir. Bu desteği aldık ve onlara teşekkür ediyorum."

"Felipe Melo, kulüp ve taraftarın gözünde bir idol. Ben de buraya kendi tarihimi yazmaya ve şampiyonluklar yaşamaya geldim."

MAİCON:

"Stoperlerin başarısı birçok detaya bağlı. Takım anlamında ofansif ve defansif dengemiz olmalı. Dün bunu iyi şekilde sağladık. İyi bir orta saha, beklerin yardımı, ters kademeye girmeleri, ofansif anlamda bindirmeleri... Birçok faktörün bir araya gelmesi stoperlerin performansını artırıyor. Bize güven veren bir de kalecimiz var. Bunlar bir araya geldiğinde stoperlerin performansı artıyor."

BADOU NDİAYE:

"Verdiğim kararın ne kadar doğru olduğunu anlayabiliyorum. Dün iyi bir performans gösterdik. Taraftarın desteği güzeldi ama daha zor maçlar da gelecek. Önemli olan takımın başarısı. Daha fazla ne yapabilirim; şu anda ona odaklanıyorum."

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ