Galatasaray'ın sosyal medya hesapları takipçi rekoru kırdı

Galatasaray sosyal medya
Galatasaray sosyal medya

Twitter ve Instagram hesaplarında Türkiye rekoru kıran Galatasaray, her iki sitede de en fazla takipçiye sahip Türk takımı olmayı başardı.

Geçtiğimiz Mayıs ayında 7 milyon takipçiyle Twitter rekoru kıran Galatasaray, 8 milyon takipçiye ulaşarak rekorunu yeniledi. Twitter'da böylesi bir başarıyı yakalayan Galatasaray'ın Instagram hesabıda da 4 milyon takipçiye ulaştı.

3 yılda 4,5 milyon takipçiye ulaşmıştı

Her iki sosyal medya sitesinde de kendi rekorlarını kırarak ilerleyen Galatasaray, bu mecranın en iddialı camiası olarak elinde önemli bir güç bulunduruyor. Mart 2009’da açılan Galatasaray resmi Twitter hesabı ve sadece 3 yıl içerisinde 4,5 milyon takipçiye ulaşarak Türkiye’nin en hızlı büyüyen markalarından biri olmuştu. Twitter’da 60 bini aşkın tweet atan hesabın paylaşımlarının 20 binine yakınını fotoğraf, video ve GIF paylaşımları oluşturuyor.

Takım içi oyuncuların hesaplarını da destekliyor

Instagram’da 11 bin 567 paylaşım yapan Galatasaray hesabı sadece 54 hesabı takip ediyor. Oyuncuların hesaplarını fotoğraflara etiketleyen ve hikaye olarak paylaşan hesap, aynı zamanda takım içinde yer alan kişilerin de etkileşimini artırmaya çalışıyor.