Gaziantepspor küme düşürüldü

Gaziantep Stadı'nın içinden bir görüntü.
Gaziantep Stadı'nın içinden bir görüntü.

TFF 2. Lig Beyaz Grup ekiplerinden Gaziantepspor, üst üste ikinci kez maça çıkmadığı gerekçesiyle bir alt lige düşürüldü.

TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta mücadele eden Gaziantepspor, üst üste 19 ve 20. haftalardaki maçlarına çıkmadığı için bir alt lige düşürüldü.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulundan (PFDK) yapılan açıklamada, "Gaziantepspor Kulübünün, 3.2.2019'daki Gaziantepspor-Niğde Anadolu Futbol TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında (20. hafta), müsabaka kıyafeti ile belirlenen ve ilan olunan saatte sahaya gelmemesi nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı Futbol Müsabaka Talimatı'nın 24/1-a maddesi uyarınca 0-3 hükmen mağlup sayılmasına, bir alt lige düşürülmesine ve bu müsabaka tarihinden itibaren bu takıma müsabakası olan diğer takımların müsabakaları oynamaksızın hükmen galip sayılmalarına karar verilmiştir." denildi.

Gaziantepspor, TFF 2. Lig Beyaz Grup'ta İnegölspor ile yapması planlanan 19. hafta mücadelesine de çıkmamıştı.

  • Gaziantepspor, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla TFF 2. Lig Beyaz gruptaki kalan maçlarına çıkmama ve ligden çekilme kararı aldıklarını duyurmuştu.

Gaziantepspor neden küme düşürüldü?

Türk futbolunun köklü kulüplerinden Gaziantepspor, aynı sezon içerisinde iki kez bir resmi müsabakaya çıkmadığı için bir alt lige düşürüldü.