Güntekin Onay'dan PFDK kararlarına sert tepki: "Yayıncı kuruluştayız diye konuşamıyoruz ama..."

​Güntekin Onay'dan PFDK kararlarına sert tepki: "Yayıncı kuruluştayız diye konuşamıyoruz ama..."
​Güntekin Onay'dan PFDK kararlarına sert tepki: "Yayıncı kuruluştayız diye konuşamıyoruz ama..."

beIN Sports spikeri Güntekin Onay, Galatasaray'ın Akhisar'ı 4-2 mağlup ettiği mücadelede yaşanan olaylara verilen PFDK cezalarına tepki gösterdi ve adil bulmadığını söyledi.

Dün yayınlanan programda Beşiktaş'ın kapanan takımları açamaması ve Galatasaray-Akhisarspor mücadelesinde yaşanan olaylarla ilgili verilen PFDK cezalarını değerlendiren Güntekin Onay çok çarpıcı açıklamalara imza attı.

Özellikle PFDK kararlarını sert bir dille eleştiren tecrübeli spiker, kararlarını adil bulmadığını vurguladı. İşte Güntekin Onay'ın açıklamaları:

  • "Yayıncı kuruluştayız diye her şeyi açık konuşamıyoruz. Ancak aynı maçta atılan Akhisarlı oyuncu 3 maç ceza alıyor. Gomis ise 1 maç. Kim tepki gösterirse göstersin, umurumda değil. PFDK'nın bu kararlarını adil bulmuyorum."
  • SAVUNMA OYUNUYLA VAKİT GEÇİRMEYİ AYIRMAK LAZIM
  • "Kazanmak için her yol mübah mı? Kazanmak için her yol mübah anlayışında tekme at, vakit geçir, tedavi gör, sedye girsin, rakibin sinirini boz, oyalanmak gibi durumları savunma oyunuyla ayırmak lazım."
  • ZAYIF TAKIMLAR, GÜÇLÜ TAKIMLARA KARŞI KAPANMAK ZORUNDA
  • "Atletico Madrid – Karabağ maçını izledim. Tek kale maç, 1-1 bitti. Karabağ'ın bütçesi 2-3 milyon euro. Atletico Madrid ise 100 milyon Euro'larca ölçülen. Dortmund evinde APOEL'i yenemedi mesela. Zayıf takımlar güçlü takımlara karşı, kapanmak zorunda. Aynı terazide değiller. Zayıf bir ordu, güçlü bir orduyu iyi bir stratejiyle yenebilir. Çıkıp hadi kim daha güçlü diye oynarsan fark yersin. Tarihteki tüm hikayelerde böyledir. Futbolda da böyledir."