GZT Giresunspor Hakan Keleş'ten transfer açıklaması

GZT Giresunspor teknik direktörü Hakan Keleş
GZT Giresunspor teknik direktörü Hakan Keleş

Süper Lig’in yeni ekiplerinden GZT Giresunspor’un teknik direktörü Hakan Keleş, transfer gündemi ve takıma katılacak isimler hakkında açıklamalarda bulundu. Hakan Keleş, ilk hafta oynanacak Galatasaray maçı hakkında da "Sezona da erken başladılar, Avrupa kupalarında maçlar oynuyorlar, fakat uzun bir yoldan gelecekler, biz bunu avantaja çevirmeye çalışacağız" şeklinde konuştu.

Yeşil-beyazlı ekibin teknik direktörü Hakan Keleş, ekibin GZT Giresunspor Tesisleri'ndeki antrenmanından önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bir aylık Erzurum kampının sona erdiğini, takımını mental ve fiziksel olarak lige hazırladığını söyledi. Yaptıkları transferler hakkında konuşan Keleş: "Yaş sınırını düşürmek için uğraştık, tabii tecrübeli oyuncular da aramızda olacak. Alternatifli bir kadro kurmaya çalışıyoruz. Güçlü, sahada mücadele eden, dinamik bir takım olacağız. Kamp süresi boyunca aramıza katılan 8 oyuncu oldu, 3’ü yerli, 5 de yabancı. Bu arada 3 yabancı oyuncumuz daha gelecek, 3-4 oyuncuyla transferi kapatırız diye düşünüyorum. Tam takım halinde yaklaşık 15 günümüz var, bu süre boyunca Galatasaray maçına en iyi şekilde hazırlanacağız ve taraftarımızı mahcup etmeyeceğiz." dedi.

"Üç yeni oyuncuyla anlaştık, onlar da katılacak"

Hakan keleş transferler için sıkı çalıştıklarını dile getirerek, şunları kaydetti: "Ofansif oyuncularda biraz problem oldu, transfer yapmak kolay değil, zorlanıyoruz. Çoğu transfer bozuluyor, son dakikalarda sorunlar çıkıyor. Ön tarafta biraz sıkıntılar çektik transfer yapmakta ama 3 yeni oyuncuyla anlaştık, onlar da katılacak."

Bir basın mensubunun Daniel Tan Barlaser’in transfer gündemlerinde olup olmadığıyla ilgili sorusuna Keleş, , "Barlaser istediğimiz oyunculardan biri, inşallah gerçekleşir, istiyoruz. Bu arada tabii ki bazı kriterler var federasyonun belirlediği, 6 genç oyuncu 2’si 1997’li, onlara uygun oyunculardan biri. Zor ama istediğimiz bir transfer." cevabını verdi.

Bu hafta yeni transferlerle birlikte GZT Giresunspor'un ligin ilk maçına hazır olacaklarını aktaran Keleş, "Bizim gibi taraftarımız da eminim ki ligin ilk maçı olan Galatasaray karşılaşmasını sabırsızlıkla bekliyor. Giresun halkı için çok önemli, seneler sonra maç olacak. Tahmin ediyorum ki tribünler belirlendiği şekilde dolacaktır, bize tam destek vereceklerdir." ifadelerini kullandı.

Galatasaray maçı hakkında

Keleş, Galatasaray'ın iyi bir takım olduğuna işaret ederek, "Sezona da erken başladılar, Avrupa kupalarında maçlar oynuyorlar, fakat uzun bir yoldan gelecekler, biz bunu avantaja çevirmeye çalışacağız. Seyirci ve saha avantajımızla, iyi bir oyunla hak ettiğimiz puan veya puanları almak için uğraşacağız." değerlendirmesinde bulundu.