Ibrahimovic: Heykel iyi de, stada da adım verilsin

İsveç Milli Takımı'nın maçlarını oynadığı Friends Arena'nın önüne heykeli dikilecek olan Zlatan Ibrahimovic, "Güzel ama stada da Zlatan ismi verilmeli. Bu arena benim sayemde var" diye konuştu.

Ülkesi İsveç'te 10'u üst üste olmak üzere, son 12 yılda 11'inci kez “Yılın Futbolcusu" seçilen Zlatan Ibrahimovic, Stockholm'deki Friends Arena önüne heykelinin dikileceğini öğrenince “Benim için gurur verici" yorumunu yapmıştı.

Yıldız forvet, İsveç gazetesi Aftonbladet'e verdiği röportajda ise karakteristik özelliklerini ortaya koydu ve alçak gönüllülükten yine bir hayli uzaklaştı.

- Bence stadyuma da ismim verilmeli. Buraya getirdiklerimi, bu stadın mevcudiyetine katkımı düşünürseniz, benim sayemde var bu arena

İsveç Milli Takımı'nın da maçlarını oynadığı Friends Arena önüne heykelinin dikilecek olması için “Hayattayken heykelimin dikilecek olması inanılmaz. Ben bir gün yok olacağım ama heykelim çalınmadığı sürece orada hep duracak. Tabii bu heykeli çalmak da zor. Çünkü benim dört katım büyüklüğünde olacak.

Ama bence stadyuma da ismim verilmeli. Buraya getirdiklerimi, bu stadın mevcudiyetine katkımı düşünürseniz, benim sayemde var bu arena... Bu nedenle adı da Zlatan olmalı. Şaka yapmıyorum, çok ciddiyim. Bu statta maç yapan kulüpleri de düşünseniz bile, sanırım stadın gol kralıyım. Bunu kontrol etmedim ama incelersek ve böyle bir sonuç çıkarsa hiç şaşırmam" diyen Ibrahimovic, kendisini Napolyon'la kıyaslamayı da ihmal etmedi:“ABD'de oynamak mı? Benim için büyük bir olasılık. Futbol için de ve oradakiler için de... Avrupa'da yaptığım gibi ABD'yi de fethederken kendimi hayal ediyorum. Birçok insan kariyerleri boyunca bir yerde kalır. Ama ben Napolyon gibi çok dolaştım ve ayak bastığım her yeri fethettim. Belki Napolyon'un yapamadığını yapıp Atlantik'i aşarak Birleşik Devletler'i de fethederim."