İki efsane bu kez birlikte zafere uzandı

İki efsane bu kez birlikte zafere uzandı​
İki efsane bu kez birlikte zafere uzandı​

İlk kez düzenlenen Laver Cup organizasyonunda birlikte çiftler maçına çıkan Roger Federer ve Rafael Nadal rakipleri Sam Querrey-Jack Sock ikilisini mağlup etti.

Günlerdir merakla beklenen maç sonunda oynandı. Erkekler tenisinin iki efsanesi Rafael Nadal ve Roger Federer, çiftler maçında aynı takımda korta çıktı.

Çekya'nın başkenti Prag'da bu yıl ilk kez düzenlenen organizasyonda dünya 1 numarası Nadal ve 2 numarası Federer, önce teklerde ve ardından çiftler maçında galibiyete uzandı.

Tekler kategorisi maçlarında İsviçreli Federer, ABD'li Sam Querrey'i 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 yendi. İspanyol Nadal ise ABD'li Jack Sock'ı 6-3, 3-6 ve 11-9'luk setlerle 2-1 mağlup etti.

Federer ve Nadal, ardından çift olarak Querrey-Sock ikilisiyle karşılaştı ve rakiplerini 6-4, 1-6 ve 10-5'lik setlerle geçerek galip geldi. Federer ve Nadal, çiftler kategorisinde ilk kez aynı takımda yer aldı.

Erkeklerde 14 tenisçinin yer aldığı Laver Cup, Avrupa ve dünya takımları olarak ikiye ayrılıyor. Avrupalı ve diğer ülkelerden tenisçiler, birbirleriyle yaptıkları maçların sonunda takımları adına puan topluyor.

Yarın sona erecek organizasyonda, maçlarını kazanan Nadal ve Federer, Avrupa takımının 9-3 öne geçmesinde önemli rol oynadı.

Fotoğraf kaynak: Reuters