İlhan Palut, Vaduz maçı öncesinde konuştu: “Gruplara katılmak istiyoruz”

İlhan Palut, Vaduz maçı öncesi basına açıklamalarda bulundu
İlhan Palut, Vaduz maçı öncesi basına açıklamalarda bulundu

Konyaspor, UEFA Konferans Ligi 3. Eleme Turu rövanş maçında bu akşam Lihtenştayn temsilcisi Vaduz ile karşılaşacak. İlk maçtan 1-1'lik beraberlikle ayrılan Konyaspor, son hazırlıklarını tamamlarken teknik direktör İlhan Palut düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Düzenlediği toplantıda UEFA Konferans Ligi’nde gruplara katılmak istediklerini belirten Palut, bu akşam zorlu rakiplerine karşı gereken mücadeleyi göstereceklerini ve iyi bir oyun oynayarak turu geçeceklerine inandığını belirtti.

"Turu geçeceğimize inanıyorum"

İlk maçın berabere bittiğini, avantaj veya dezavantajdan söz edilemeyeceğini söyleyen İlhan Palut, “Kendi sahamızda artık tek maç üzerinden bir tur geçme mücadelesi vereceğiz. Bugün itibariyle hazırlıklarımızı yapacağımız antrenmanla tamamlamış olacağız. Hep diyoruz, Konferans Ligi’nde gruplara katılmak istiyoruz. Onun için de yarın sahada gerekli mücadeleyi vereceğimize ve iyi bir oyun oynayarak turu geçeceğimize inanıyorum. Biliyorsunuz Oğulcan’ın sakatlığı var, şu anda tedavi sürecinde. Kahraman’ı da zaten Vaduz maçları için listede ismini yazmamıştık. O da bizimle yarın olamayacak. Onun dışında tam kadro bir şekilde hazırlıklarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Zemin yıprandı

İslami Dayanışma Oyunları’nın açılış töreni stadyumun kullanıldığını ve bu durumun zeminin nasıl etkilediği üzerine sorulan soruya Palut, “Evet zeminle alakalı çalışmaları bugün fotoğraf ve videolarla bizleri iletildi. İlk başta şunu söyleyeyim, ülke tanıtımı, Konya tanıtımı adına gerçekten güzel bir organizasyon, güzel bir açılış vardı. Tabii ki gönül isterdi ki zemine zarar vermeden yapılabilseydi, ama sonuç olarak biraz yıprandığını ben de gördüm. En kısa zamanda inşallah eski haline döner” dedi

  • Ahmet Oğuz ise, turu geçmek istediklerini söylerken, “Turu geçtikten sonra da kendi hedeflerimiz doğrultusunda ilerlemeyi düşünüyoruz. İnşallah maçı alıp taraftarımızı sevindirmek istiyoruz” diye konuştu.