İlhan Palut: Hepimiz şok olduk!

İlhan Palut
İlhan Palut

Konyaspor yönetiminin aldığı ayrılık kararıyla sözleşmesi tek taraflı olarak feshedilen teknik direktör İlhan Palut, ayrılığın ardından ilk açıklamalarda bulundu.

Konyaspor yönetimi, 09 Şubat 2021'de göreve getirilen teknik direktör İlhan Palut ile yollarını ayırdı.

İlhan Palut, ayrılığın ardından ilk açıklamasını yaptı.

Görevine neden son verildi?

  • "'Bir kan değişikliğinin iyi olacağını düşünüyoruz' deyip teşekkür ettiler bana. Sadece bu, başka da bir şey olmadı. Açıkçası hiç beklemiyordum. Daha iyi sonuçlar bekliyorduk, ama olayın buraya geleceğini hiç beklemiyorduk. Öncesinde böyle bir şey yoktu. Hepimiz şok olduk. Ama Konyaspor için hayırlısı olsun. Bununla ilgili ayrıca bir açıklama yapacağım. Çünkü fesih belgesini aldıktan sonra bir açıklama yapacağım."

Emre Belözoğlu iddialarına yanıt verdi

Palut, sosyal medyada teknik direktör Emre Belözoğlu ile ilgili yaptığı açıklama sonrası görevine son verildiği yönündeki yorumlarla ilgili de şunları söyledi:

  • "'İlhan Palut, Emre Belözoğlu’na bir şey söyledi, görevden ayrıldı'. Bu nasıl bir mantık. Sosyal medyada olmayacak şey yok. Hiç onunla alakası yok. Emre Belözoğlu’na söylediğim sözden dolayı olsa, bugün takıma yeni teknik direktör gelmez. Emre Belözoğlu için pazar akşamı konuştum. Gelen teknik direktörün bileti ise daha önceden hazır."

İlhan Palut'un Konyaspor performansı

  • İlhan Palut, Konyaspor'un başında çıktığı 81 maçta 36 galibiyet, 25 beraberlik ve 20 mağlubiyet aldı.
  • Geçen sezon ligi 3. sırada bitiren yeşil beyazlılar, UEFA Avrupa Konferans Ligi'ne katılmıştı.