SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

İskoç hakem dörtlüsü, yanlış karar verdiklerini itiraf etti

Roma J grubunda 5 puanla lider durumda.
Roma J grubunda 5 puanla lider durumda.

Roma, UEFA Avrupa Liginde Borussia Mönchengladbach'ın uzatma dakikalarında attığı tartışmalı penaltı golüyle galibiyeti kaçırdı. Maçın hakemleri, hatalı karar verdiklerini itiraf etti.

İçindekiler

Medipol Başakşehir'in de yer aldığı UEFA Avrupa Ligi J grubunda Roma ile Borussia Mönchengladbach'ın oynadığı maçın ardından eşine az rastlanan gelişmeler yaşandı.

Mücadele uzun süre İtalyan ekibinin 1-0'lık üstünlüğüyle sürerken, maçın hakemi William Collum, tartışmalı bir karara imza attı.

İskoç hakem, Romalı Smalling'in kafa vuruşunda penaltıya hükmetti ve 90+5'te Lars Stindl, topu ağlara göndererek beraberliği sağladı.

Roma - Mönchengladbach maçı 1-1 bitmişti.
Roma - Mönchengladbach maçı 1-1 bitmişti.

Maçın ardından Roma kulübü, bu karara büyük tepki gösterirken İskoç hakem dörtlüsü, yanlış karar verdiklerini itiraf etti.

İtalyan ekibi de hakemlerin bu davranışı sonrasında yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Maçtan sonra kulüp yetkililerimiz, hata yaptığını itiraf eden hakemlerle konuştu. Onlara saygı duyuyor ve dürüstlükleri için teşekkür ediyoruz. Şimdi önümüzdeki maça bakıyoruz" ifadelerini kullanıldı.