İşte Ali Koç’un Fenerbahçe kasasına koyacağı rakam!

​İşte Ali Koç’un Fenerbahçe kasasına koyacağı rakam!
​İşte Ali Koç’un Fenerbahçe kasasına koyacağı rakam!

Fenerbahçe başkanlığına adaylığını koyan Ali Koç sponsor anlaşmalarını şimdiden hazırladı. Koç’un planı Fenerbahçe’ye mali açıdan rahat bir nefes aldırabilmek.

2-3 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimle Fenerbahçe yeni başkanını seçecek. Ali Koç ile Aziz Yıldırım arasında kıran kırana geçecek olduğu tahmin edilen seçim öncesi iki isimde çalışmalarını sürdürüyor. Akşam’ın haberine göre; Ali Koç mali kaynak bulabilmek için dört koldan çalışmalara başladı.

470 milyon TL

Başkan Adayı Ali Koç’un, üyelerle yaptığı toplantıda, “Güçlü bir sermaye koyacağım” çıkışıyla yönetim de hareketlendi. Koç’un sözünü ettiği miktarın ne olacağı konusunda yapılan çalışmalarda 100 milyon euro rakamına ulaşıldı. Türk Lirası karşılığı 470 milyonu geçen paranın Ali Koç tarafından sponsorlar vasıtasıyla kulübe gireceği de tespit edildi. Başkan Aziz Yıldırım da bu gelişme üzerine hemen harekete geçti.

Aşağı kalmayacak

Yıldırım’ın da Ali Koç’un koyacağı miktarda bir kaynak sağlamak için çalışmalar yaptığı öğrenildi. Başkan Yıldırım’ın yeni kurulacak yönetimde paralı iş adamlarından sağlayacağı sponsorluk gelirleriyle, Ali Koç’un vadettiği ölçüde bir rakamı ortaya koymak için önemli girişimler yaptığı da belirtildi. Bu konuda Yıldırım’ın yaptığı girişimlerin çok olumlu ilerlediği şeklinde bilgiler de var.

40 yaş altında Koç eğilimi

Kongre rüzgarlarının sert şekilde estiği F.Bahçe’de, bugünlerde ‘Seçimi kim kazanacak?’ sorusu da en çok konuşulan konulardan. Üyelerin nabzını tutan camianın tecrübeli isimleri, gençlerde Ali Koç’a yönelik ciddi bir eğilim olduğunu söylüyor. Özellikle 40 yaş altı üyelerin Koç’a ağırlıklı olarak destek vereceği iddia ediliyor. 40 yaş üstünde olanların eğilimi ise Yıldırım.