İşte derbinin hakemi Mete Kalkavan'ın raporu

​İşte derbinin hakemi Mete Kalkavan'ın raporu
​İşte derbinin hakemi Mete Kalkavan'ın raporu

Fenerbahçe-Beşiktaş derbisini çıkan olaylar nedeniyle tatil eden hakem Mete Kalkavan'ın raporu ortaya çıktı.

Perşembe akşamı Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final rövanş maçında oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş derbisi yaşanan olaylar nedeniyle tatil edildi. Karşılaşmanın hakemi Mete Kalkavan’ın Türkiye Futbol Federasyonu’na gönderdiği rapor ortaya çıktı. Habertürk’te yer alan haberde, Kalkavan’ın tatil gerekçesi ayrıntılarıyla yer aldı.

İşte Kalkavan'ın raporu

Karşılaşma çok gergin bir ortamda oynandı. Sahaya sık sık yabancı madde atıldı. Bu nedenle oyunu iki kez durdurmak zorunda kaldım. Maçın 57. dakikasında misafir takımın bulunduğu yedek kulübesi yanında bir kargaşa oldu. Beşiktaşlı bazı futbolcularla ev sahibi takım taraftarları arasında kavga yaşandı. Teknik direktör Şenol Güneş de o bölgedeydi. O sırada Güneş'in yere düştüğünü gördüm. Şenol Güneş sonra yerden kalktı ve yedek kulübesine doğru gitti. Başına buz tedavisi yapıldı. Ben de Şenol Güneş'i izledim.

"Güneş'i yüz üstü gördüm"

Mete Kalkavan'ın raporu ortaya çıktı.nFotoğraf: AA
Mete Kalkavan'ın raporu ortaya çıktı.nFotoğraf: AA

Şenol Güneş sahadan çıkarak tünele doğru koşar adım gitti. Üstüne doğru yine yabancı maddeler atıldı. Şenol Güneş kendini korumaya çalıştı. Tünelden içeri hızla girerken bir anda yüzüstü yere düştü. Göreviler hemen yanına geldi. Kollarından tutarak kaldırdılar. Güneş'i yüz üstü görünce maçı tatil etme kararı aldım. Bu şartlar altında maçı daha fazla oynatamazdım. Soyunma odasına gittim ve durumu federasyon temsilcilerine bildirdim.

Federasyona gönderildi

Karşılaşmanın temsilcileri de Futbol Federasyonu'na gönderdikleri raporlarda olayları detaylı bir şekilde yazdılar. Müsabakada görevli Vahap Şimşek, Alaattin Özcan ve Celalettin Yavuz'un, soyunma odası koridorlarında özel güvenlikçiler ile Beşiktaşlı oyuncular arasındaki arbedeye de yer verdiği bildirildi. Ayrıca Beşiktaş kulübü görevlisi Erdinç Gültekin'e yapılan darp da raporlarda yer aldı.