İşte Fatih Terim'in öğrencilerinden talebi

​İşte Fatih Terim'in öğrencilerinden talebi
​İşte Fatih Terim'in öğrencilerinden talebi

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, 16 maçtır büyük takımlara karşı üstünlük sağlayamayan futbolcularını uyardı.

Galatasaray bu akşam Trabzonspor ile karşı karşıya gelecek. Zorlu maç öncesinde Fatih Terim'in tek arzusu öğrencilerinin sahadan farklı bir galibiyetle ayrılması. Fanatik'in haberine göre; Terim hafta boyunca öğrencilerini zorlu maça motive etti.

“Atabildiniz kadar atın”

Galatasaray'da futbolcular galibiyete odaklandı. (Fotoğraf: İHA)
Galatasaray'da futbolcular galibiyete odaklandı. (Fotoğraf: İHA)

Tecrübeli çalıştırıcı, oyuncularıyla yaptığı son taktik toplantıda, kesinlikle hücum oynayacaklarını belirterek, “Lidere yakışır bir futbol ortaya koymalıyız. Bu maçı kazanmak sadece 3 puan anlamına gelmiyor. Rakiplerimiz üzerinde bir baskı kuracağız. Bu yüzden atabildiğimiz kadar atmalı, hem kazanmalı hem de farka gitmeliyiz. Arkamızda müthiş bir taraftar desteği olacak. Başarmak için elimizde tüm imkanlar mevcut” ifadelerini kullandı. Hafta boyunca Trabzon’u analiz eden Fatih hoca, hücum planı için de mevcut sisteme birkaç dokunuş yaptı.

İkinci forvet Belhanda

Terim, özellikle Belhanda’nın Gomis’e yakın oynamasını istiyor. Böylece Fransız forvet ceza sahası çevresinde yalnız kalmayacak. Kanatlardan Rodrigues ve Feghouli de bu ikiliyi sürekli olarak besleyecek. Beklerde görev yapacak Nagatomo ve Mariano’dan da sürekli hocuma destek vermeleri bekleniyor.