İşte Fellaini'nin Beşiktaş'tan istediği rakam

​İşte Fellaini'nin Beşiktaş'tan istediği rakam
​İşte Fellaini'nin Beşiktaş'tan istediği rakam

Beşiktaş uzun süredir Manchester United'lı Marouane Fellaini’yi renklerine bağlamak istiyor. Sezon sonunda ManU ile sözleşmesi sona erecek Belçikalı yıldız için nabız yoklayan Beşiktaş gelen yanıtla şaşırdı. Fanatik'te yer alan haberde Fellaini'nin Beşiktaş'tan 5 milyon Euro'dan 3 senelik kontrat talep ettiği belirtildi.

Senelik 5 milyon Euro

Manchester United’tan yıllık 4 milyon Euro (20.5 milyon TL) kazanan deneyimli ismin, Siyah- Beyazlılar’dan seneliği 5 milyon Euro’dan (25 milyon TL) 3 yıllık kontrat ve 5 milyon Euro da imza parası istediği öğrenildi. Başkan Orman’ın ise taleplerde indirim talep edip konuyu ikinci kez görüşmek üzere sözleştiği öğrenildi. Orman’ın, yıldız isme imza parası ödemeye sıcak bakmadığı ve maaş olarak da 4 milyon Euro’luk bir düşüncesinin bulunduğu konuşuluyor.

Fellaini bu sezon 23 maçta 878 dakika süre aldı ve 5 kez fileleri havalandırdı.
Fellaini bu sezon 23 maçta 878 dakika süre aldı ve 5 kez fileleri havalandırdı.

Evini satmaztan vazgeçti

Manchester United’ta 5. sezonunu geçiren Marouane Fellaini, Kırmızı-Şeytanlar’ın yeni sözleşme teklifini geri çevirip ayrılık kararı almıştı. Bu kararı sonrasında Manchester’daki evini satışa çıkaran tecrübeli oyuncu, önceki gün flaş bir harekete imza attı. Yıldız isim, 2.3 milyon Pound (13.4 milyon TL) fiyat biçilen evini satıştan çıkardı. Bu davranışın ardından Fellaini’nin Manchester’da kalacağı iddia edildi. Ancak başarılı oyuncunun geçen yıl da aynı harekete imza atması sebebiyle bu davranışının kariyer planlarıyla bağlantılı olmadığı iddia edildi.