İşte Lens’in sözleşmesindeki o madde!

​İşte Lens’in sözleşmesindeki o madde!
​İşte Lens’in sözleşmesindeki o madde!

Beşiktaş’ın sezon başında Premier Lig ekibi Sunderland’ten satın alma opsiyonuyla kiraladığı Jeremain Lens’in sözleşmesinde bulunan bir madde siyah-beyazlı camiayı kaygılandırmaya başladı. Peki, ama neden?

Beşiktaş’ın büyük umutlarla transfer ettiği ancak önceki sezon Fenerbahçe’de ortaya koyduğu performansın kıyısına köşesine yaklaşamayan Jeremain Lens’in sözleşmesinde bulunan bir madde gündeme bomba gibi düştü.

Şenol Güneş'ten veto

Beşiktaş'ta Jeremain Lens belirsizliği.
Beşiktaş'ta Jeremain Lens belirsizliği.

Beşiktaş'ta Jeremain Lens'le ilgili ortaya atılan iddialar kafaları karıştırdı. Teknik direktör Şenol Güneş, sezon başında Hollandalı yıldızı transferini veto etmiş, ancak siyah-beyazlı yönetim buna rağmen Lens'i satın alma opsiyonlu kiralık olarak renklerine bağlamıştı.

Beşiktaş ile olan sözleşmesi 31 Mayıs'ta bitecek olan Hollandalı oyuncu için sözleşmesine 4 milyon 80 bin euro'luk satın alma bedeli konulmasının nedeninin; Beşiktaş'ın oyuncuyu almak için Sunderland'e 'söz vermesi' olduğu ifade edildi.

Gelecek sezondan itibaren UEFA ile yapılan FFP sözleşmesi biteceği için siyah-beyazlıların bu şartı sözleşmeye koyarak Sunderland'ı ikna ettiği iddia edildi.

Beşiktaş çözüm peşinde

Siyah-beyazlı yöneticiler çözüm arıyor.
Siyah-beyazlı yöneticiler çözüm arıyor.

Fakat Hollandalı oyuncunun bugüne kadar beklenen performansı sergilememesi nedeniyle satın alma bedelinin belirtilen hesaba yatırılmasının söz konusu olmadığı, Sunderland kulübüne iletildiği ortaya çıktı. Şimdi Beşiktaş ile Sunderland kulübü yetkilileri önümüzdeki günlerde bir araya gelerek bu konuyu çözüme kavuşturmaya çalışacak…

Lens bu yıl 7 Süper Lig maçında 292 dakika forma giydi ve 1 kez fileleri havalandırdı.

(Kaynak: Sabah)