İsveç basını: Türkiye İsveç'i çukurun dibine itti

Türkiye'nin İsveç karşısındaki geri dönüşü İsveç basınında geniş yer buldu.

UEFA Uluslar B Ligi 2. Grup ikinci maçında İsveç deplasmanında 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 kazanmasını bilen Türkiye'nin geri dönüşü İsveç'te gündeme oturdu.

İsveç'in önde gelen gazetelerinden Aftonbladet'in 'Gecenin Çöküşü' başlığıyla yayımladığı haberde, UEFA Uluslar Ligi 2. maçında İsveç'in Türkiye karşısında çok önemli bir 3 puan kaybettiği ifade edildi. Maçın 88. dakikasına kadar İsveç'in önde olduğu vurgulanan haberde, bu dakikadan sonra Türkiye'nin 2 gol bularak deplasmanda altın değerinde 3 puan aldığı belirtildi.

Gazetenin baş spor yazarı Simon Bank, "Türkiye İsveç'i çukurun dibine itti" başlıklı yazısında, "(Teknik direktör) Janne Andersson'un İsveç'i dünyanın en iyi 8 takımından biri yapması için 2 yılı var. Türkiye 2 dakikada İsveç'i çukurun dibine itti. Kış geliyor, İsveç'te soğuk şimdiden başladı" yorumunu yaptı.

İsveç devlet televizyonu SVT ise "İsveç Türkiye karşısında çöktü" başlığını kullandı.

Haberde, "İsveç, Claesson'un rüya golüyle 2-0 öne geçti, sonra kabus başladı. Emre Akbaba attığı 2 golle gecenin kahramanı oldu" değerlendirmesinde bulunuldu. Ayrıca, teknik direktör Janne Andersson'un, "Türkiye'nin 1. dakikadan itibaren çok hırslı ve baskılı başladığı maçta istediğini aldığı" yorumu izleyicilere aktarıldı.

İsveç devlet radyosu SR'nin internet sayfasında ise karşılaşmayla ilgili "Uluslar Ligi'nde ağır kayıp" başlığı atıldı. Haberde, sahaya takım kaptanı olarak çıkan İsveçli oyuncu Sebastian Larsson'un, "Çok büyük hayal kırklığı içindeyiz. Son dakikalarda nasıl 2 gol yedik. Hatalarımızı masaya yatırıp ders almamız gerekir" ifadeleri de okuyucularla paylaşıldı.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

🇹🇷 Geri dönüşlerin hastasıyız... 💪

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()