Karşıyaka ve Göztepe 7 yıl aradan sonra bir arada

Karşıya ve Göztepe 7 yıl  aradan sonra bir arada
Karşıya ve Göztepe 7 yıl aradan sonra bir arada

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketleri, futbolda İzmir'in ezeli rakipleri Karşıyaka ve Göztepe'yi yıllar sonra tarihi organizasyonda bir araya getirdi. Futbolda farklı liglerde yer aldıkları için 2016'dan beri 7 yıldır hiç maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe depremzedeler için harekete geçti.

11 ilimizi yıkıp on binlerce vatandaşımızın hayatını kaybetmesine, yüzbinlerin evsiz kalmasına neden olan 6 Şubat'taki 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yüzyılın felaketlerinin ardından tüm Türkiye gibi İzmir'in ezeli rakipleri Karşıyaka ve Göztepe bölgeye yardım seferberliğine koştu.

Üniversiteli taraftarlar UNİKSK ve Göztepe UniForce'un geçen hafta birlikte yaptığı iki takım arasında derbi oynanacakmış gibi bilet satılıp gelirlerinin depremzedelere aktarılması çağrısına olumlu yanıt veren kulüpler, 1981 yılındaki 2. Lig'de dünya seyirci rekorunun kırıldığı 80 bin kişilik unutulmaz derbiyi bile geride bırakacak bir organizasyon için harekete geçti.

  • Futbolda farklı liglerde yer aldıkları için 2016'dan beri 7 yıldır hiç maç yapmayan Karşıyaka ve Göztepe, taraftarın çağrısıyla temsili derbi için biletleri satışa çıkardı.

İki takımın derbi oynanacakmış gibi hazırladığı biletler, 26 Şubat'a kadar satılacak. Satıştan elde edilecek tüm gelir depremin yaralarını sarabilmek için kullanılacak. Vicdanlarda yapılacak maçla ilgili aynı anda ortak açıklama yayınlayan iki kulübün paylaşımı binlerce etkileşim alırken, tüm Türkiye'den alkış topladı.

Tüm gelir depremzedelere

"Tek tribün tek yürek" sloganıyla depremzedeler için tarihe geçecek sayıda bilet satmayı planlayan iki kulübün ortak açıklamasında:

  • "26 Şubat 2023 tarihinde #TekTribünTekYürek dijital biletlerimizle vicdanlarda oynanacak bir maç için satılan en yüksek bilet sayısı rekoruyla yaraları hep birlikte saracağız. Biletler için toplanan ücretler deprem bölgesine gönderilen yardımlar için kullanılacak. Temsili karşılaşmanın biletleri 17 Şubat Cuma günü saat 13.00'te passo.com.tr üzerinden satışa açılacaktır. Hatıra biletlerinin satışları 26 Şubat Pazar günü saat 20.00'de sona erecektir. Hatıra bileti satış işlemleri için Passolig kart zorunluluğu bulunmamaktadır. #TekTribünTekYürek #KörfezinAyırdığıAcınınBirleştirdiği" ifadeleri yer aldı.