Jeremain Lens'ten Fenerbahçe açıklaması

​Jeremain Lens'ten Fenerbahçe açıklaması
​Jeremain Lens'ten Fenerbahçe açıklaması

Beşiktaş'ın Hollandalı futbolcusu Jeremain Lens, Fenerbahçe hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Lens'in Beşiktaş'a Fenerbahçe'den gelmediğini söylemesi ise dikkatlerden kaçmadı.

Geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'de kiralık olarak forma giyen Jeremain Lens yaz transfer döneminde Beşiktaş'a imza attı. Fenerbahçeli taraftarların eleştiri oklarının hedefi olan Hollandalı futbolcu Hürriyet'e özel açıklamalarda bulundu.

Jeremain Lens geçen sene Fenerbahçeli taraftarların en beğendiği futbolculardan biriydi.
Jeremain Lens geçen sene Fenerbahçeli taraftarların en beğendiği futbolculardan biriydi.

Hollandalı yıldız, “Ben geçen sezon Fenerbahçe’de oynarken Sunderland’in oyuncusuydum. Yani burada kiralık oynuyordum. Dolayısıyla Beşiktaş’a Fenerbahçe Kulübü’nden değil, Sunderland’den geldim. İnsanların bunu göz ardı etmemesi gerekiyor” dedi.

İşte Lens’in röportajındaki önemli noktalar;

2005 yılında Alkmaar formasıyla Fenerbahçe’ye karşı görev yapmıştım. Ve geçen sezon da Fenerbahçe’de kiralık oynadım. Beşiktaş’a bu sezon da çok iyi oyuncular geldi. Geçen sezon Adriano, bu sezon Pepe...

Beşiktaş’a Real Madrid ve Barcelona’dan futbolcular gelince ben de hiç düşünmeden yapılan teklif kabul ettim. Şimdi buradaki hedefim takımın bir parçası olmak ve üst üste üçüncü şampiyonluğu yakalamak. Şampiyonlar Ligi’nde de gruptan çıkmak istiyoruz. Performans olarak iyi durumdayız. Bazı maçlarda oyunumuzun karşılığı skora yansımadı.

Daha çok oynamak için çalışıyorum

Jeremein Lens, Beşiktaş'ta yeteri kadar süre alamadı.
Jeremein Lens, Beşiktaş'ta yeteri kadar süre alamadı.

Geçen sezon Fenerbahçe’de oynarken gollerim ve asistlerim vardı. Bunu yeniden yapmak için sürekli oynamak gerekiyor. Ben de Beşiktaş’ta daha fazla oynayabilmek için elimden geleni yapıyorum. Beşiktaş’ta şans bulduğumda en iyisini yapmaya çalışıyorum.

Lens, fazla kiloları nedeniyle dikkat çekiyor.
Lens, fazla kiloları nedeniyle dikkat çekiyor.

Trabzonspor maçında kaçırdığım pozisyon önemliydi. Topu Cenk Tosun’a da verebilirdim. Benim golü kaçırmamın hemen ardından beraberlik golünü yedik ve maç 2-2’ye geldi. Elbette üzgünüm. Ama futbol bu. Ben o gün golü atsaydım da bugün kimse, “Neden pas vermedin” diye sormayacaktı. Bundan sonraki maçlarda benzer pozisyonlarda daha iyi kararlar vermem gerekecek.

(Kaynak: Fanatik)