SPORUN EN ‘ZIPIR’ HALİNİ SİZLERLE BULUŞTURUYORUZ! TÜRKİYE VE DÜNYADAN TÜM SPOR DALLARINA AİT GELİŞMELERİ KENDİMİZE AİT BİR DİLLE ANLATMAYA DEVAM EDİYORUZ. SPORU TAKİP EDERKEN KEYİF DE ALACAĞINIZA EMİNİZ.

20.356 Takipçi
ZPOR HAKKINDA

Juventus'tan Merih Demiral açıklaması

Juventus sezon başında Merih için Sassuolo'ya 18 milyon euro bonservis bedeli ödedi.
Juventus sezon başında Merih için Sassuolo'ya 18 milyon euro bonservis bedeli ödedi.

Serie A ekiplerinden Juventus'un başkan yardımcısı Nedved, takımlarında forma giyen Merih Demiral'ın milli maçlarda yaptığı asker selamının ifade özgürlüğü kapsamında olduğunu ve kulübün etik kurallarını ihlal etmediğini söyledi.

İçindekiler

A Milli Takım oyuncularımızın Merih Demiral Arnavutluk ve Fransa maçlarında, Barış Pınarı Harekatı'nı desteklemek için verdiği asker selamı Avrupa'nın birçok ülkesinde eleştirilmişti.

Merih Demiral 8 Milli maçta 720 dakika görev aldı.
Merih Demiral 8 Milli maçta 720 dakika görev aldı.

Merih Demiral'ın formasını giydiği Juventus ise, diğer takımların aksinde bu hareketin ifade özgürlüğü olduğunu belirtti.

Juventus'un başkan yardımcısı Nedved, kulüp hissedarları ve yönetimin bir araya geldiği toplantıda sorulan bir soru üzerine, Merih Demiral'ın, milli takımın 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası Elemeleri'nde Arnavutluk ve Fransa ile oynadığı maçlardaki gol sevinçleri sırasında, Barış Pınarı Harekatı'na katılan askerlere destek maksadıyla yaptığı asker selamına değindi.

Merih Demiral Juventus'ta bu sezon 90 dakika forma giydi.
Merih Demiral Juventus'ta bu sezon 90 dakika forma giydi.

Milli futbolcu ile bu konuyu görüştüğünü belirten başkan yardımcısı Nedved,"Herkesin ifade özgürlüğü var. Onunla görüşerek, düşüncelerini anlamaya çalıştık." dedi.

  • Nedved, Türk Milli Takımı'nın bu jesti takım halinde yaptığını ifade ederek, "Biz ilgili kurumların bu konuda söyleyeceği ve vereceği kararlara uymalıyız. Kendisinin yaptığı bu hareket, bizim etik kurallarımızı ihlal etmiyor." diye konuştu.

İtalyan basını ve sosyal medyada, Barış Pınarı Harekatı'na yönelik yer alan çok sayıda dezenformasyon nedeniyle bazı Juventus taraftarları, sosyal paylaşım sitelerinde asker selamı veren Merih Demiral aleyhinde kampanya başlatmıştı.