Karius, Quaresma'yı tahtından etti

Loris Karius
Loris Karius

Ricardo Quaresma, Beşiktaş’ta görev yaptığı sezonların tamamında forma satışında takımın bir numarasıydı. Alman kaleci Karius imzayı attıktan sonra Kartal Yuvası’nda en çok onun forması satıldı.

Loris Karius, futbol dünyasındaki gelenekleri alt üst etti. Futbolda genellikle hücum oyuncularının formaları taraftarların en çok tercih ettiği ürünler olarak dikkat çeker. Beşiktaş’ta ise Loris Karius’la birlikte bu gelenek tersine dönmeye başladı. Siyah beyazlı kulüpte forma giydiği dönemde en çok satış yapan isim Quaresma’ydı. Şampiyonluk sezonları dahil Portekizli yıldızın tahtını hiç kimse sallayamadı. Hatta geçen sezon olağanüstü bir performans gösteren Talisca bile Q7’nin forma satış rakamlarını yakalayamadı.

KARIUS ETKİSİ

Ancak transferin son günlerinde gelen Loris Karius bu geleneği değiştiriyor. Beşiktaş’ın Alman kalecisinin imza attıktan sonra en çok forma satışı yapan oyuncu olarak vitrine çıkması dikkat çekiyor.

Quaresma’ya satışlarda fark atan Loris Karius’un en sıkı müşterileri ise kadın taraftarlar.

1 AYDA 135 BİN FORMA SATILDI

Beşiktaş’ta satışa çıkan yeni sezon formalarına da büyük ilgi var. 4 haftada satış rakamlarının 135 bini bulduğu belirtildi. Rakamlar, Beşiktaşlı taraftarların satın alma tercihlerinin başarıya endeksli olmadığını da gösteriyor.

Siyah beyazlı kulüp geçen sezon takım şampiyon olmasa da bu sezon ki satış ve karlılık oranlarının şampiyonluk yaşanan iki sezonun gerisinde kalmayacağına inanıyor.

Bu gönderiyi Instagram'da gör

🤔 Karius'u ilk maçında nasıl buldunuz?

gzt Spor (@gztspor)'in paylaştığı bir gönderi ()