Katarlılar gözlerini Arda'ya çevirdi

Katarlılar gözlerini Arda'ya çevirdi
Katarlılar gözlerini Arda'ya çevirdi

Sneijder'i renklerine bağlayan Katar ekibi El-Gharafa'nın teknik direktörü Bülent Uygun, Arda Turan, Ozan Tufan ve Volkan Şen'i takımında görmek istediğini açıkladı.

Katar ekibi El-Gharafa'nın başına geçen Bülent Uygun, transfer döneminin gözdesi Arda Turan hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Pazar günü Katar'da olacak"

Teknik direktör Bülent Uygun, Katar ekibi El-Gharafa'nın başına geçti.
Teknik direktör Bülent Uygun, Katar ekibi El-Gharafa'nın başına geçti.

Snejider ile anlaştıklarını vurgulayan Bülent Uygun, "Sneijder ile 1,5 yıllık anlaşmaya vardık. Pazar günü özel uçakla Fransa'dan Katar'a gelecek." dedi.

Sneijder'in dünyanın en iyi 10 numaralarından biri olduğunu belirten Uygun, "Kalite anlamında ve futbol mantalitesi olarak Katar'a büyük güç verecektir." ifadesini kullandı.

"Katar'ı tercih etti"

Bülent Uygun, daha önce Galatasaray'da 4,5 sezon forma giyen Wesley Sneijder'e, başka ülkelerden de ciddi teklifler olduğunu ancak Hollandalı oyuncunun tercihini Katar'dan yana kullandığını ifade etti.

Uygun, 2022 Dünya Kupası'nın Katar'da düzenlenecek olmasının da Sneijder'in tercihini etkilediğini aktararak şöyle konuştu:

"Sneijder, Katar'a gelmek için çok istekliydi. Çin ve ABD'den aldığı teklifleri kabul etmedi. Sneijder, yaptığımız görüşmede, 'Orta Doğu'nun en güzel ülkesinde oynamak benim için büyük mutluluk olacaktır. Farklı bir kıtada idol olmak istiyorum.' dedi."

Uygun'un aklı Arda Turan'da

Bülent Uygun, kadrolarına Türk oyuncuları da katmak istediklerinin altını çizerek şunları ifade etti:

"Yöneticilerimiz, Arda Turan, Volkan Şen ve Ozan Tufan ile ilgili de görüşmeler yapıyor. Arda'nın gelme ihtimali zor çünkü çok sayıda teklif alıyor. Arda'nın Çin'den ve Fransa'dan teklifler aldığını biliyorum. Adı Türk takımları ile de geçiyor ama ben Arda'nın Türkiye'ye döneceğini düşünmüyorum. Ama tabii ki bu futbol, Medipol Başakşehir de çok güçlü bir takım."

Uygun, Sakaryaspor'dan Burak Bekaroğlu'nu, Bucaspor'dan Kerem Atakan Kesgin'i ve Galatasaray'ın genç oyuncusu Atalay Babacan'ı da transfer etmek istediklerini sözlerine ekledi.