Kayserispor, Beşiktaş maçına çıkamayacağını açıkladı

Kayserispor
Kayserispor

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, kupa mücadelesinde elenen takımın maçının Pazartesi gününe kaydırılacağını açıklayan TFF'ye başvurdu. Sarı kırmızılı ekip, kupada Beşiktaş'ın elenmesi halinde günü değişecek olan Beşiktaş-Kayserispor mücadelesinin Pazartesi'ye ertelenmemesini istedi.

Kayserispor Kulübü, Türkiye Futbol Federasyonu'na başvuruda bulunarak Beşiktaş maçının tarihinin değişmemesi gerektiğini aksi halde maça çıkamayacaklarını belirtti.

Türkiye Futbol Federasyonu, Spor Toto Süper Lig 32. hafta programını geçtiğimiz günlerde açıklamış, Fenerbahçe - Beşiktaş maçı ile ilgili olarak "Ziraat Türkiye Kupası Yarı Final müsabakası sonucunda elenen takımın 32. Hafta müsabakası, yayın programı sebebiyle 7 Mayıs Pazartesi günü saat 20.00'ye alınacaktır" notunu düşmüştü.

Beşiktaş'ın, Fenerbahçe maçına çıkmayacağını açıklaması nedeniyle elendiği göz önüne alındığında, siyah beyazlı takımın Kayserispor ile oynanacak 32. hafta maçının Pazartesi gününe alınması gündemde.

Bu durum ile ilgili olarak Kayserispor Kulübü'nden bir açıklama geldi. Sarı kırmızılı kulübün TFF'ye gönderdiği yazıda maç programının değişmemesi gerektiğini belirtti