Kokainden men edilen futbolcudan skandal açıklama: Çayıma karıştırmışlar!

Paolo Guerrero
Paolo Guerrero

FIFA, kokain kullandığı tespit edilen Perulu golcü Paolo Guerrero'ya verilen bir yıl futboldan men cezasını 6 aya indirdi. Olay sonrasında konuşan Perulu oyuncu"Otelde içtiğim çaya kattılar büyük ihtimalle. Maçtan önce kokain alacak kadar deli değilim" şeklinde ilginç bir açıklama yaptı.

FIFA'nın internet sitesinde yer alan açıklamada, 33 yaşındaki Guerrero'ya 2018 FIFA Dünya Kupası Güney Amerika Elemeleri'ndeki Arjantin maçı sonrasında yapılan doping testlerinde kokain maddesine rastlandığı için verilen bir yıllık men cezasının 6 aya indirildiği belirtildi. Olay sonrasında konuyla ilgili konuşan Guerrero ilginç bir açıklamanın altına imza attı.

Cezası altı aya indirilen Paolo Guerrero olayla ilgili şunları söyledi: "Hayatımda uyuşturucu kullanmadım. Otelde içtiğim çaya kattılar büyük ihtimalle. Maçtan önce kokain alacak kadar deli değilim"

FIFA'dan yapılan açıklamada, Guerrero'nun cezasının 3 Kasım 2017'den itibaren geçerli olduğu hatırlatıldı. Bu kararın ardından Guerrero, Peru Milli Takımı'nın kadrosuna dahil edilmesi halinde Rusya'da düzenlenecek 2018 FIFA Dünya Kupası'nda forma giyebilecek.