Kritik toplantıda neler yaşandı?

Mustafa Cengiz ile Fatih Terim'in toplantısından 'yola devam' kararı çıktı.
Mustafa Cengiz ile Fatih Terim'in toplantısından 'yola devam' kararı çıktı.

Galatasaray'da başkan Mustafa Cengiz ile teknik direktör Fatih Terim, Türk Telekom Stadı'nda toplantı yaptı. Terim'in sinirlendiği ve toplantıyı terk ettiği, ardından Galatasaray 2. Başkanı Abdurrahim Albayrak'ın devreye girerek görüşme gerçekleştirdiği iddia edildi.

Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim ile yönetim arasında transfer döneminde başlayan gerginlik, Terim'in Erzurumspor maçının ardından yaptığı açıklamalardan sonra tavan yapmıştı. Bunun üzerine başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim, durum değerlendirmesi yapmak için Türk Telekom Stadı'nda bir araya geldi. Başarılı teknik adamın istifa edebileceği konuşulurken, Terim twitter hesabından "Her şey yolunda" paylaşımı yaparak iddiaları sonlandırdı.

Toplantıda ne oldu?

İddiaya göre, başkan Mustafa Cengiz ve Fatih Terim arasındaki toplantı gergin başladı. Bunun üzerine Terim toplantıyı terk etti. İkinci başkan Abdurrahim Albayrak araya girerek tecrübeli teknik adamla tekrar görüştü. Toplantı sonucunda uzlaşma sağlandı ve Fatih Terim "Her şey yolunda" paylaşımı yaptı. Terim'in attığı tweet kısa sürede on binlerce beğeni ve paylaşım aldı.

Galatasaray'dan açıklama

Galatasaray Kulübü, Mustafa Cengiz ve Fatih Terim toplantısıyla ilgili açıklama yayınladı, şu ifadelere yer verildi:

  • Bugün saat 15.30'da Başkanımız Sayın Mustafa Cengiz ile Teknik Direktörümüz Sayın Fatih Terim, Türk Telekom Stadyumu'nda bir görüşme gerçekleşmiştir. Gündemdeki konuların, bazı asılsız iddiaların ve kısa vadeli planların ele alındığı görüşme, kulübümüz menfaatleri çerçevesinde karşılıklı mutabakatla tamamlanmıştır.
  • Görüşmede 2020-2021 futbol sezonunu şampiyonlukla tamamlayacağımız inancı ve heyecanı pekiştirilmiştir.
  • 23. şampiyonluğumuz için tüm camiamızı birlik ve beraberlik içerisinde tek vücut halinde hareket etmeye davet ediyoruz.
  • Bu yol ŞAMPİYONLUK yolu!
  • Kamuoyuna saygıyla duyurulur.