Kulübünden Galatasaray'a Elmander cevabı geldi: "Elmander bizim futbolcumuz"

Kulübünden Galatasaray'a Elmander cevabı geldi: "Elmander bizim futbolcumuz"​
Kulübünden Galatasaray'a Elmander cevabı geldi: "Elmander bizim futbolcumuz"​

Elmander'in futbol hayatını sürdürdüğü İsveç 2.lig ekibi Örgryte'nin başkanı Joakim Nordh'tan Elmander'in Fatih Terim'in yardımcısı olacağı haberlerine tepki geldi.

Galatasaray'da 4.kez teknik direktörlük görevine Fatih Terim getirilirken tecrübeli teknik adamın yardımcılıklarını Hasan Şaş ve Johan Elmander yapacağı öğrenilmişti.

Skorer'in yaptığı habere göre; Elmander'in Fatih Terim'in yardımcısı olacağı haberleri İsveç'te büyük yankı buldu. Aktif futbol kariyerine İsveç 2.Lig ekibi Örgryte'de devam eden ve kulübüyle daha yeni sözleşme uzatan Elmander'in Galatasaray'da antrenör olacağı haberleri İsveç basınında büyük şaşkınlıkla karşılandı.

Örgryte'nin başkanı Joakim Nordh da Elmander'in takımdan ayrılmasının söz konusu olmadığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

  • "Takımdan ayrılacağıyla ilgili bir işaret almadınız mı?" sorusuna "Hayır, hiç" yanıtı verip "Açıkçası bu söylenenler hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Johan Elmander bizim futbolcumuz. Bizle gelecek yıl için de sözleşmesi var. Kendisiyle oturur konuşuruz ama kontratı sürdüğü için bu konuda sakiniz. Johan çok iyi bir insan, onunla olduğu gibi Galatasaray ile de görüşme başlatırız. Ancak öncelikle bir futbolcumuzla konuşalım. Ne istiyor, ne diyor bir bakalım. Ona göre adım atalım."