Kuyt'tan van Persie'ye ince gönderme: 25 gol atması gerekecek

Dirk Kuyt'tan van Persie'ye gönderme
Dirk Kuyt'tan van Persie'ye gönderme

Geçen sezon Feyenoord forması giyen ve emekli olan Fenerbahçe'nin eski golcüsü Dirk Kuyt, Robin van Persie'ye göndermede bulundu.

GZT Dış Basın - Fenerbahçe'de 3 sezon oynadıktan sonra Feyenoord'a transfer olan ve şampiyonluk yaşayan Dirk Kuyt, neden Hollanda'ya geri döndüğünü anlatırken, Robin van Persie'ye mesaj gönderdi.

Ülke basınına konuşan Kuyt, "Fenerbahçe ile sözleşme uzatırsam, Feyenoord'dan kazandığımın 10 katını kazanacağımı biliyordum. Feyenoord'u seçtim çünkü bir hedefim vardı" diyerek kendisini paradan ziyade hedeflerinin yönlendirdiğini ifade etti.

Son dönem Fenerbahçe'de her gün başka bir şekilde gündem olan van Persie'den konu açılınca Kuyt "Hollanda'da beklentiler fazlasıyla yüksek. Sadece performansa ve ne kadar gol attığınıza ve koştuğunuza bakılıyor" şeklinde konuşarak arkadaşına inceden inceye mesaj gönderdi. Eski Fenerbahçelinin açıklamasının devamı ise şöyle;

"Robin van Persie gibi tecrübeli futbolcuların değeri çok farklı. Onlar bir antrenör için paha biçilemezdir. Van Persie buraya geldiğinde herkes ondan 25 gol atmasını bekleyecek. Eğer futbolcu olarak bunu başaramazsa da acı çekecek."