Kylian Mbappe'nin itirafı Liverpool taraftarını üzdü

Mbappe'den itiraf geldi
Mbappe'den itiraf geldi

PSG ile sözleşmesini uzatan Kylian Mbappe, kontrat görüşmeleri sırasında Liverpool'la görüştüğünü söyledi. Mbappe, kontratını uzattığı için doğru bir karar aldığını ve bu süreçte parayla ilgili herhangi bir talepte bulunmadığını belirtti.

Fransa Ligue 1'de sezonu şampiyonlukla tamamlayan Paris Saint Germain'le sözleşmesini 2025'e kadar yenileyen Kylian Mbappe, Telegraph'a açıklamalarda bulundu.

  • Fransız yıldız, kontrat görüşmeleriyle ilgili açıklamasında, "Liverpool'la çok kısa görüştük. Liverpool'la görüşmemin sebebi annemdi. Annem, Liverpool'u çok seviyor ve taraftarı. Sebebi bilmiyorum, ona sormalısınız. Çok büyük bir kulüp. Beş yıl önce ben Monaco'dayken karşılaşmıştık.

Görüşmeler, Real Madrid ve Paris Saint Germain arasında gidip geldi, bu doğru. Herkes Real Madrid'i istediğimi biliyordu. Bu benim için de iyi bir fırsattı ve son sene ayrılmayı düşünüyordum. Ancak bu yaz farklıydı, çünkü bonservis bedelim olmayacaktı. Paris Saint Germain'deki hikayemin sona ermediğini düşünüyorum." dedi.

"Parayı hiçbir zaman konuşmadım"

Kontrat yenileme sürecinde Real Madrid ve Paris Saint Germain'le para konusunda görüşme yapmadığını belirten Mbappe, "Kontrat konusuyla ilgili biraz üzgünüm. Futbol oynamaya başladığım dönemden beri insanlar oyuna olan tutkumu gördü. İnsanlarla her konuştuğumda futboldan, şampiyonluklardan ve büyük maçlarladan bahsettim. Para ile ilgili asla konuşmadım. Real Madrid ve Paris Saint Germain'le görüşürken para ile ilgili konuşmadık. Avukatım ve annem, elbette bu konuyu konuştu ancak ben dahil olmadım. Kazanmak ve mutlu olmak için buradayım." dedi.