Leeds United tribünlerine Usame bin Ladin'in kartonunu koydular

Arşiv
Arşiv

Salgın sürecinde karton taraftar uygulamasına geçen İngiltere Championship ekibi Leeds United'ta ilginç görüntü ortaya çıktı. Leeds tribünlerinde terörist grup El-Kaide'nin kurucularından olan Usame bin Ladin'in fotoğrafı yer alırken bu dikkatsizlik, İngiliz ekibinde taraftarların tepkisini çekti.

Koronavirüs sürecinde kulüplerin tribünlerini doldurduğu "karton taraftar" uygulaması İngiltere Championship'in iddialı ekiplerinden Leeds United'ın başını ağrıttı. Leeds United'ın yuvası Elland Road'da bulunan 15 bin karton taraftar arasında terör örgütü El-Kaide'nin eski lideri Usame bin Ladin'in fotoğrafı tespit edildi. Kulüp bir açıklama yaptı ve görselin derhal kaldırıldığını söyledi.

Tüm fotoğraflar inceleniyor

11 Eylül terör saldırılarının planlayıcısı ve azmettiricisi olan ismin fotoğrafının tribünde yer alması sosyal medyada gündem oluşturdu. BBC'de yer alan habere göre açıklamada bulunan Leeds United yetkilileri tribünde başka bir rahatsız edici fotoğrafa yer verilmeyeceğini ve tüm fotoğrafları incelediklerini ifade etti.

Tribünden bir fotoğraf
Tribünden bir fotoğraf

Avustralya'da da benzer bir olay yaşanmıştı

Bu ay başında Avustralya'da da benzer bir olay yaşanmış ve National Rugby League'de (Ulusal Ragbi Ligi) Penrith Panthers'ın Newcastle Knights ile bir araya geldiği maçta Britanyalı seri katil Harold Shipman'ın fotoğrafının da tribünlerde yer aldığı ortaya çıkmıştı. Bu iki olay üzerine bu uygulamaya giden kulüplerin fotoğrafları daha sıkı denetlemesi gerektiği de gün yüzüne çıktı.